Güncel

Moody’s Turkcell’in kredi notunu yükseltti

Moody's, Turkcell'in yerel ve yabancı para cinsinden kredi notunu Ba2'den Ba1'e yükseltti.

Moody’s Turkcell’in kredi notunu yükseltti

Dünyanın en önemli uluslar arası derecelendirme kuruluşlarından Moody's, Turkcell'in yerel ve yabancı para cinsinden kredi notunu Ba2'den Ba1'e yükseltti. Turkcell'in görünümünü "durağan"olarak belirleyen Moody's, not artışının gerekçesini, "Turkcell'in 2012 yılının ilk dokuz ayındaki güçlü operasyonel performansı ile birlikte güçlenen likiditesi ve sağlam finansal yapısını koruması" olarak açıkladı.

Turkcell Genel Müdür Ya1351777445_koray-zt-rkler-5.jpgrdımcısı Koray Öztürkler konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Turkcell olarak güçlü finansal performansımızı sürdürüyoruz.  Şeffaflık, güvenilirlik ve dürüstlük  ilkelerinden ödün vermeden hem müşterilerimize hem de hissedarlarımıza maksimum değer sunmak için büyük çaba gösteriyoruz. 

Kuruluşun aldığı karar Türkiye'nin ve Turkcell'in gücünü ve potansiyelini yansıtıyor. Bu nedenle büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz. Turkcell ailesi olarak tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.