Güncel

Moskovitz'in 9 milyon dolarlık projesi 'Asana' açıldı!

Facebook kurucularından Dustin Moskovitz'in 9 milyon dolarlık yatırımla başlattığı projesinin betası hizmete girdi.


Facebook'un kurucularından Dustin Moskovitz'in üzerinden bir süredir yoğunlaştığı, amacı iş yerinde verimliliği arttırmak olan Asana adlı projesini kullanıcılara sundu. 2009 yılında aldığı 9 milyon dolarlık destekle projesine başlayan ve uzun süren sessizliğin ardından projesinin bitme aşamasına geldiğini açıkladı ve şimdilik Beta sürümünü kullanıcılara açtı. 

Öncelikli olarak küçük ölçekli firmaların proje yönetimlerinin gereksiz detaylarını devre dışı brıakıp kolaylaştıran Asana, çok basit bir kullanım ara birimlerine sahip. Asana ile birlikte proje oluşturup alt birimlerini tanımlamak çok kısa sürede yapılabiliyor. Fakat Asana'nın açıklanan asıl amacı ise kurumun dahili iletişiminde e-postanın etkinliğini azaltarak yapılması gerekenlerin daha kolay takip edilebilmesini hedefliyor. 

1319580920_asanaekran2-copy.jpg

Bu projenin geliştirme kısmında yer alan ekip  de oldukça tecrübeli görünüyor. Bu ekibi oluşrutan 19 kişilik ekibin 6'sını Google, 4'ünü Facebook olmak üzere Meebo ve Yelp'ten gelenler oluşturuyor. 

Asana ekibine bu linkten ulaşabilirsiniz.

Şu an Asana'ya üye olabilmek için mail adresinizi bırakmak zorundasınız, üyelik için kendilerini hazır hissettiklerinde sizlere davetiye gönderiyorlar. 

1319581694_asana2.jpg

İleleyen günlerde Asana'nın 9 milyon dolarlık desteği hakedip haketmediğini hep birlikte göreceğiz.

Yorumlar
Misafir
çok işe yarayacak gibi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.