Güncel

Motorin 30 TL'ye yol alıyor!

Akaryakıt fiyatları bir türlü durduğu yerde durmuyor ve maalesef bu hareketlilik genelde yukarı doğru oluyor, tıpkı motorine dün gece gelen son fiyat güncellemesinde olduğu gibi.

Motorin 30 TL'ye yol alıyor!

Akaryakıt fiyatları artık iyice kontrolden çıktı. Evet önceki yıllarda da akaryakıt fiyatlarının bir haftası diğer haftayı tutmazdı ancak aradaki fark bir iki kuruşlarla ifade edilirdi. 25 kuruşluk zammın “fahiş zam” olarak haber yapıldığı günlerin üzerindense henüz 2 sene bile geçmedi. Ancak artık neredeyse üç günde bir akaryakıt fiyatlarına ya kallavi bir zam ya da önemi bir indirim haberi yapar olduk. Son zamanlarda bu konuda öne çıkan isimse motorin.

Geçtiğimiz aylarda üst üste aldığı zamlarla fiyatı 29,99 seviyelerine kadar çıkan Motorin, daha sonra hem kurdaki durağanlaşma hem de Brent Petroldeki gerileme nedenleriyle 23 lira seviyelerine kadar çekilmişti. Bununla birlikte özellikle son 2 haftadır zam furyası geri döndü ve motorine üst üste zamlar gelmeye başladı.

Motorin 30 TL'ye yol alıyor!

Geçtiğimiz gün servis edilen ve litre başına 95 kuruş olarak uygulanacağı iddia edilen zam haberi, günün ilerleyen saatlerinde iptal edilmiş ve zam uygulanmamıştı. Ancak sürücülerin hevesleri kursaklarında kaldı çünkü 95 kuruşluk zam dün geceden itibaren pompaya yansıyacak şekilde uygulandı.

Son fiyat güncellemesi sonrasında İstanbul’da motorinin litre fiyatı 25,98-TL dolaylarına gelerek 26-TL’ye selam dururken, Ankaralı kullanıcılar güne 26,09-TL’lik, İzmirli kullanıcılar ise 26,10-TL’lilk fiyatlarla uyandılar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.