Güncel

Motorine bir zam daha geldi!

Akaryakıt fiyatlarındaki artış hız kesmeden devam ediyor. Üst üste gelen zam haberlerinin ardından şimdi de motorine bir zam geldi. İşte detaylar.

Motorine bir zam daha geldi!

Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili zam haberlerinin ardı arkası ne yazık ki kesilmiyor. Geçtiğimiz günlerde 2 TL civarında gelen zam zaten şok etkisi yaratmışken şimdi bir gelişme daha yaşandı. Artan dolar kuru ve enflasyon sebebiyle akaryakıta tekrar zam geldi. Bu sefer motorin zamlandı.

Geçtiğimiz hafta benzin ve motorine, 2 hafta önce de benzin ve LPG’ye gelen zamların ardından şimdi yeni bir zam haberi daha geldi. Global pazarda brent petrolün fiyatının artması ve dövizdeki yükselişler ne yazık ki direkt olarak akaryakıt fiyatlarını olumsuz açıdan etkiliyor.

Motorine bir zam daha geldi!

motorin zam

Sürekli olarak duyduğumuz zam haberlerine ne yazık ki birisi daha eklendi. Bu geceden itibaren geçerli olmak üzere motorinin pompa fiyatı litre başına 1,95 TL daha arttı. Motorin fiyatlarının artmasının ardından fiyatlar şu şekilde değişti:

İstanbul Motorin: 27,89 TL. Ankara Motorin: 28,01 TL. İzmir Motorin, 28,01 TL oldu. Yapılan zamların ardından artık litre fiyatı 30 TL'ye dayandı diyebiliriz. Hal böyle olunca da araç sahiplerini oldukça zorlu bir süreç bekliyor. Zira artan enflasyon hiperenflasyona dönüşüyor. Global anlamda yaşanan maliyet problemleri ve Rusya Ukrayna savaşının da etkisiyle normal fiyatları daha uzun bir süre göremeyebiliriz. Siz bu zamlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize fikirlerinizi mutlaka belirtmeyi unutmayın.

Yorumlar
Şahin Berkpınar
Devlet en azından vergilerde indirme gitmeli
Cevapla
Hüseyin kubat
Allah sonumuzu hayr eylesin Hindistan'daki bir pahalilikta halk serzenişte bulunuyor Allah dostu a. Kadehleri hzleri insan eşya bir Terazi kefesi gibi hangisi degerlense o bastırır Allaha sığının istiğfar edin demiş kimisi apartiye kimi b partiye bağlar
Cevapla
Mustafa
Ne dedin sen smdi kendin anladın mi
Veysel
Ekonomi rakam işi dua falan olmaz salak salak konuşanlara bakma
Togili
Körüm, sağırım, lâl im.. görmüyorum, duymuyorum konuşamıyorum.
Cevapla
Kaan tosyalı
Ak parti sonunu hazirliyor
Cevapla
Burak 06
Bu millet hangi fiyattan ne satsan aldığı için böyle başka ülkelerde bu kadar artış olsa ne olurdu acaba devlet vergisini mi düşürüyor ne yapıyor memurunu adam gibi çalıştırsın düzgün vergi toplasın böyle zorunlu alınanlardan alması kolay. Bende toplarım böyle vergiyi.
Cevapla
Hüseyin kubat
Hiç olmazsa şu vergiyi yüzde 10lara düşse 200tl mazot 30 tl vergi yazık vallaha günah
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.