Güncel

Motorine bir zam daha geliyor!

Akaryakıt fiyatlarında dolar kurundaki çalkalanmalar ve brent petrol fiyatlarına bağlı olarak değişiklikler devam ediyor.

Motorine bir zam daha geliyor!

Ülkemizde son dönemlerde akaryakıt fiyatlarında ciddi çalkantılar söz konusu. Dolar kurundaki hareketlere ve brent petroldeki değişikliklere bağlı olarak akaryakıt fiyatlarında değişimler yaşanıyor. Bu kapsamda şimdi yeni bir zam haberi daha geldi. Buna göre motorine tekrar zam geliyor.

Sektör kaynaklarının paylaştıkları bilgilere göre motorinin litre fiyatı, bu gece yarısı itibarıyla 90 kuruş daha zamlanacak. Yeni zamla birlikte motorinin fiyatı 27 TL'ye ulaşacak.

Motorine bir zam daha geliyor!

Motorine bir zam daha geliyor! - Resim : 1

Brent petrol fiyatları ve dövize bağlı bir şekilde sürekli düşen ve zamlanan akaryakıt fiyatlarında tekrar bir değişim söz konusu. Son dönemlerde gelecek olan zamların sürekli iptal edilmesi söz konusu olmuştu ancak şimdi zamlar gelmeye başladı. Henüz dün gece 95 kuruş zamlanan motorine bu gece yeni bir zam daha yapılacağı öne sürüldü.

Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere göre motorinin litre fiyatı, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 90 kuruş zamlanacak. Yeni zamla birlikte motorinin litre fiyatı, sadece iki günde 25 TL’den 27 TL’ye dayanacak. İşte yeni fiyatlandırma:

İstanbul:  26,90 TL
Ankara:  26,99 TL
İzmir:  27 TL

Bu fiyatlar ile tekrar 30'a yakınlaşan akaryakıt fiyatları kullanıcıları zorlayabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.