Güncel

Motorine dev zam geliyor! Fiyatlar artık ateş edecek (Güncellendi)

Akaryakıt fiyatlarındaki artışın ardı arkası kesilmiyor. Şimdi motorine yeni bir dev zam daha geliyor. İşte tüm detaylar.

Motorine dev zam geliyor! Fiyatlar artık ateş edecek (Güncellendi)

Uzun süredir akaryakıt fiyatlarında ciddi bir artış söz konusu. Rusya Ukrayna savaşı ve enflasyondaki artışlar derken akaryakıt fiyatlarındaki artışın önüne geçilemiyor. Ne yazık ki her gün yeni bir akaryakıt zammı haberi geliyor. Şimdi ise bu dev zam haberlerinden birine bir yenisi daha eklendi.

Sektörden gelen kaynaklara göre bu gece yarısından itibaren motorinde dev vir zam bekleniyor. Kaynaklara göre motorin 2.60 kuruş zamlanacak. İstanbul’da motorinin litresi 27,84 TL’den 30,44 TL’ye yükselecek. Motorin Ankara’da 30,55 TL’ye, Adıyaman’da 30,78 TL’ye, Hakkari’de 31,02 TL’ye çıkacak.

Motorine dev zam geliyor! Fiyatlar artık ateş edecek

motorin zam

Motorinin fiyatına gelen artış diğer her şeyde de maliyetlerde artış olarak kendini gösterecek. Bu yeni zamlarla fiyatlar bazı yerlerde artık 30 TL'nin bile üstüne çıkıyor. Maliyetlerdeki bu artış ve enflasyon gibi sebepler artık araç sahiplerinin araçlarına binmeden önce bir kaç kere düşünmesine sebebiyet verebilir.

İşin kötü yanı ise bu artışların daha ne kadar süreceğinin kestirilememesi. Artan fiyatlarla birlikte tüm araç sahipleri zor zamanlar yaşamaya devam edecek. ABD'de de enflasyonun artması ve Merkez Bankası'nın faiz artırımı ile dolardaki baskı da fazlasıyla arttı. Bu da doların yükselmesine ve petrol fiyatlarının da artmasına sebebiyet veriyor. Siz bu yeni zamlarla ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Güncelleme: Yapılan bir duyuru ile duruma netlik getirildi. EPGİS duyurusunda "Bugün motorine 2,60 TL/LT zam geleceği beklentisi doğru değildir" ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Adoş
Artık nefes alamıyoruz
Cevapla
Xmen
Oha be 30 lirayı aşacak ne demek bi onlem alın artik, herseye zam üstüne zam gelecek..
Cevapla
Uğur Sedat Karlık
Maaş larida akaryakıta baglasaniza kardeşimmmmmmmmm
Cevapla
Emrullah
Kaynak nedir acaba
Cevapla
Öylesine
Bunlar daha iyi günlerimiz
Cevapla
İsmail
Aynen katılıyorum sana
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.