Güncel

Motorine indirim geliyor! İşte yeni fiyatlandırma

Akaryakıta gelen üst üste zamların ardından şimdi iyi haberler de gelmeye başladı. Buna göre motorine bu akşam indirim bekleniyor. İşte detaylar.

Motorine indirim geliyor! İşte yeni fiyatlandırma

Akaryakıt fiyatlarındaki artış araç sahiplerinin canını sıkıyor. Rusya Ukrayna savaşının da patlak vermesiyle akaryakıt fiyatları uçmuş durumda. Ancak şimdi akaryakıt fiyatlarında bir fiyat düşüşü gerçekleşecek.

Sektör gelen bilgilere göre 30 Mart 2022 gününden itibaren motorin grubunda 1 lira 55 kuruş fiyat indirimi bekleniyor. Aynı tarihlerde benzin grubunda ise fiyat değişikliğinin olmayacak.

Motorine indirim geliyor! İşte yeni fiyatlandırma

akaryakıt indirim

Motorine en son 25 martta zam gelmişti. Bu zam neticesinde fiyatlar 1 lira 39 kuruş artmıştı. Zamların sebebi ise petrolün varil fiyatında artış yaşanması. Rusya Ukrayna savaşının da patlak vermesiyle varil fiyatlarında bir artış yaşandı. Bu artış direkt olarak akaryakıt fiyatlarına zam olarak yansıdı. Düşüşler artışlara kıyasla daha yavaş gelse de fiyatlarda bir düşüş olduğunu görmek güzel.

Bugün itibariyle petrolün varili 108 dolar. Mart ayındaki petrol fiyatlarına bakılırsa ise motorin fiyatlarının çok daha fazla düşmesi bekleniyor. Rusya Ukrayna savaşının gidişatına da bağlı olan akaryakıt fiyatları bir süre daha değişkenlik göstrmeye devam edebilir. Şu anda savaşla birlikte patlak veren dolar fiyatlarında da bir düşüş yaşanmaya başladı. Şu anda dolar 14,60 seviyelerinde işlem görüyor. Bundan önce ise 15 seviyelerine yaklaşmış durumdaydı. Altın da aynı şekilde savaş fiyatlandırmasından etkilenen enstrümanlar arasında yer alıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.