Güncel

Motorine yarın gece de zam geliyor

Akaryakıt zamlarında dur durak bilinmiyor. Bu akşam gelecek olan zamların ardından yarın gece bir zam haberi daha geldi. İşte detaylar.

Motorine yarın gece de zam geliyor

Daha önceki haberimizde benzine tekrar zam geldiğini bildirmiştik. Bu gece yarısından itibaren fiyatı motorinde 1 lira 44 kuruş, benzinde 57 kuruş zamlanacak. Ancak durum bununla kalmıyor. Yarın akşam da motorine zam gelecek.

Bu akşamki zamların ardından benzinin litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul’da 18,67 TL’den 19,24 TL’ye, Ankara 18,77 TL’den 19,34 TL’ye, İzmir’de 18,79 TL’den 19,36 TL’ye yükselecekti. Motorinin litre fiyatı İstanbul’da 19,75 TL’den 22,19 TL’ye, Ankara’da ve İzmir’de 19,86 TL’den 22,30 TL’ye yükselecekti. Şimdi ise motorine bir zam geleceği daha duyuruldu.

Motorine yarın gece de zam geliyor

Bu zamlarla birlikte artık motorin 24 TL'ye yakın bir fiyata yükselmiş olacak. Sene başında petrolün varil fiyat 73 dolara yüselmişti. Geçtiğimiz dolar kurunda yaşanan çalkantıların ardından kur korumalı TL mevduat ile bir nebze rahatlık sağlanmıştı. Ancak şimdi Rusya Ukrayna savaşının çıkmasıyla durum tekrar kaosa sürüklendi. Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ve Batı ülkelerinin yaptırım kararlarıyla 119,8 dolara kadar yükseldi. Bu da direkt olarak akaryakıt fiyatlarına etki etti. 

Yorumlar
Mk-ultra
Artık bir çok vatandaş deniz araçlarını ve otomobil ini kullanamaz hale gelecek. Yoğun trafik olmayacak. Muhtemelen motorsiklet veya bisiklet kullanmak zorunda kalacağız.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.