Güncel

Motorine yeniden zam geliyor iddiası

İddialara göre motorine yeni bir zam yolda olabilir. Çarşamba akşamı yapılması iddia edilen zam ile benzin rekor seviyeye yükselebilir.

Motorine yeniden zam geliyor iddiası

Motorine yeniden zam gelecek iddiası ortaya atıldı. İddialara göre çarşamba günü motorine 40 kuruş zam gelmesi bekleniyor. Bu zammın gelmesi durumunda motorin rekor seviyeye ulaşacak. Eğer iddialar doğruysa ve zam yapılırsa motorinin litresi tüm zamanların rekorunu kırarak 14 TL 20 kuruşu aşacak.

Geçtiğimiz yıl dolar kurunda yaşanan artışlarla motorin ve benzin zam üstüne zam almıştı. Hal böyle olunca fiyatlar şaşırtıcı bir seviyeye gelmişti. Dolar kurunun kontrol altına alınmasıyla zam haberleri bir süreliğine kesilmişti. 

Ancak petrol ve uluslararası piyasalarda ürün fiyatındaki artışı ne yazık ki yeni bir zammı tetikleyebilir. İddialara göre çarşamba günü motorine 40 kuruş zam gelmesi bekleniyor.

Motorine yeniden zam geliyor iddiası

motorin

3 Ocak Pazartesi’yi 4 Ocak Salı’ya bağlayan gece, ve ardından 10 Ocak’ı, 11 Ocak’a bağlayan gece benzine 2, motorine 4 kuruş zam yapılmıştı. Böylece, benzinde 4, motorinde 8 kuruş artış yaşandı.

İstanbul'da şu anda motorinin litre fiyatı 13,76 TL olarak karşımıza çıkıyor. Ortaya atılan iddialar doğruysa yeni gelen zamla birlikte fiyat 14,28 TL olacak. Ankara motorinin litre fiyatı 13,85 TL iken gelen zamla 14,37 TL olacak. İzmir motorinin litre fiyatı 13,84 TL, gelen zamla 14,36 TL olacak.

Yorumlar
Bwrmuda Uçgeni
Toptan 100 lira benzine likitgaz ve mazota zam yap zammı akp oy moy yok
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.