Güncel

Motorola başkanından iddialı açıklama: Samsung yakında düşüşe geçecek!

Motorola Başkanı Rick Osterloh, Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un yakın zamanda gelir kaybı yaşayacağını ve düşüşe geçeceğini açıkladı.

Motorola başkanından iddialı açıklama: Samsung yakında düşüşe geçecek!

Teknoloji piyasasına yön veren ve akıllı telefonlar pazarında liderliği elinde bulunduran Samsung'un geçtiğimiz günlerde satışlarında önceki yıllara nazaran kar düşüşleri nedeniyle sıkıntılı günler yaşamaya başladığı haberini vermiştik. Bu iddialara bir yenisi daha eklendi.

Motorola Başkanı Rick Osterloh, Apple’la birlikte aynı pazar payına sahip olan Samsung’un önümüzdeki yıllarda düşüş yaşayacağını iddia etti. Motorola başkanı Osterloh, bu iddiasını istatistiklere dayandırdı. Samsung’un yakın bir zamanda çökebileceğini söylerken, bu iddiasında Blackberry ve Nokia'yı örnek gösterdi.

1423569293_img20150210135508.jpg

Osterloh, bir dönem akıllı telefon piyasasının bir numaralı ismi olan BlackBerry, daha sonra da Nokia liderliğe yükseldi ve sonrasında akıllı telefon piyasasında hızlı bir çöküş sürecine girdiler. Aynı süreci yakın zamanda Samsung yaşayabilir diyen Osterloh, bu konuda hiçte haksız değil. Bildiğiniz gibi Nokia, Windows Phone'a geçiş sürecinde satış sorunları yaşamış ve "Cihazlar" bölümünü Microsoft'a satmıştı. Blackberry'de yanlış yönetim politikaları yüzünden şuan zor günler geçiriyor ve burum böyle devam ederse Blackberry tarafında da bir satış işlemi gerçekleşebilir.

Bir çok Samsung hayranı bu düşüşün imkansız ve uydurma olduğunu söylesede, yenilikler getirmediği sürece şirketin zor duruma düşeceği konusunda hemfikir. Bol modelli bir ürün yelpazesi olan bir şirketin yazılım tarafında cihaz desteğinde yetersiz kalması bu sonun başlangıcını tetiklediğini düşünüyorum.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.