Motorola Edge 50 Ultra'nın lansman tarihi açıklandı

Motorola Edge 50 Ultra’nın lansman tarihi belli oldu. Bu modelin özellikleri ve sunduğu yenilikler neler?

Motorola Edge 50 Ultra'nın lansman tarihi açıklandı

Motorola, Edge 50 Ultra modelinin Hindistan'da çıkış tarihini duyurdu. Bu yeni cihaz, geçtiğimiz ay tanıtılan Edge 50 Fusion ve Edge 50 modellerinin ardından Edge 50 serisinin üçüncü üyesi olacak. Flipkart'ta telefonun ana özelliklerini ortaya koyan bir mikrosite de yayınlandı ve bu platformda satışa sunulacağı doğrulandı. Motorola Edge 50 Ultra, global pazarlarda daha önce piyasaya sürülmüştü.

Motorola Edge 50 Ultra, Hindistan'da 18 Haziran Salı günü saat 12:00'de tanıtılacak. Hindistan versiyonunun, global versiyonla aynı özelliklere sahip olacağı kesinleşti. Telefonun arka panelinde 50MP OIS ana sensör, ikinci bir lens ve bir periskop ünitesini barındıran kare şeklinde bir kamera adası bulunacak. Cihaz, IP68 sertifikasına sahip olacak ve ahşap kaplama ile deri arka panel seçenekleriyle sunulacak.

Edge 50 Ultra, Pantone onaylı 3D kavisli bir ekranla gelecek ve bu ekran 1.5K çözünürlüğe, 144Hz yenileme hızına ve 2,500 nit tepe parlaklığına sahip olacak. Ekran, Gorilla Glass Victus ile korunacak. İç kısımda, Snapdragon 8s Gen 3 işlemciyle birlikte 12GB RAM ve 512GB depolama kapasitesi sunulacak. Telefon, 125W kablolu, 50W kablosuz ve 10W ters kablosuz şarjı destekleyecek. Ayrıca, cihazın 3 yıl boyunca işletim sistemi güncellemeleri alacağı belirtiliyor.

Mikrosite, Motorola Edge 50 Ultra'nın çeşitli yapay zeka özellikleriyle geleceğini de doğruluyor. Bunlar arasında AO magic canvas, yapay zeka destekli stabilizasyon ve daha fazlası bulunuyor. Telefon, Smart Connect özelliğiyle dünyada bir ilk olacak ve bu özellik sayesinde kullanıcılar, birden fazla cihazı sorunsuz bir şekilde kontrol edebilecek ve senkronize edebilecekler. Kullanıcılar, cihaz üzerinde kaydırma yaparak uygulamaları PC'ye aktarabilecek, telefon kamerasını web kamerası olarak kullanabilecek ve cihazlar arasında metin ve görüntü kopyalayabilecekler.

Motorola Edge 50 Ultra'nın fiyatı ve erişilebilirliği hakkında daha fazla bilgiyi önümüzdeki hafta öğreneceğiz.