Güncel

Motorola, Facebook için cep telefonu geliştirdi.

Motorola firması MotoKey Social adında Facebook için özel ürettiği telefonunu tanıttı.


Dünyanın en büyük sosyal ağ ve paylaşım sitesi olan Facebook'un, 750 milyonu aşkın üyeye sahip olduğu açıklanmıştı. Facebook'un bu kadar popüler olması cep telefonu üreticilerinide Facebook odaklı telefon üretmeye cezbediyor. INQ ve HTC firmalarının ardından Motorola da Facebook üyelerini hedef alan telefon üreticileri kervanına katıldı.

Motorola EX225 MotoKey Social'ın özelliklerine baktığımızda 105.5 mm uzunluğunda, 60 mm genişliğinde, 9.98 mm kalınlığında ve  87 gram ağırlığında sahip olduğunu görüyoruz. QWERTY klavye  ile 2.4-inç boyutunda - 320 x 240 piksel (QVGA) çözünürlüğünde dokunmatik kapasitif ekranlı cep telefonu, dört band GSM  şebekesi ve çift band  WCDMA alt yapısı desteği sunuyor.

Wi-Fi 802.11 b/g ve Bluetooth 2.1 bağlantı teknolojileri bulunan MotoKey Social'ın 64 MB RAM'i ve 128 MB ROM'u  bulunuyor. Ayrıca kapasite microSD kartlar ile 32 GB'a kadar arttırılabiliyor. 3 megapiksel kamerası bulunan telefonun ve telefonun üzerinde Facebook'a erişim için kısayol tuşu bulunuyor.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.