Güncel

Motorola, Microsoft'u durduramadı!

Açılan davada Windows ve Xbox 360 satışlarının durdurulması kararı reddedildi!

Motorola, Microsoft'u durduramadı!

En değerli şirketlerin başında gelen Microsoft geçtiğimiz haftalarda büyük bir sorunla uğraşıyordu. Bu konu hakkında daha önce sizler için haber yapmış, davayı açıklamaştık.

Kısaca tekrar hatırlatacak olursak, çevrimiçi video ve kablosuz ile ilgili patentlerde, Microsoft Motorolanın satış fiyatlarının çok yüksek olduğunu vurgulayarak Motorolayı dava etmişti. Hemen ardından davanın ilerleyen süreçlerinde Motorola Microsoft'un belirli patent davalarını ihlal ettiğini belirtmiş, Microsoft'a dava açmıştı. Dava kapsamında Windows ve Xbox 360 ürünlerinin Almanya'da satışının yasaklanmasını talep etti.

1334500096_microsoftmotoroladava.jpeg

Yapılan bu talep karşısında Microsoft kullanıcıları için bir engel çıkmadı. Şuan için ürün alımında bir sıkıntı yaşanmıyor. Bu hafta gerçekleşen davada hakim James Robart'ın verdiği karar ile birlikte Microsoft derin bir nefes aldı diyebiliriz.

*Microsoft hakimin bu açıklamasından sonra Motorola'nın hiçbir zaman Microsoft'un ürünlerini satmaktan alıkoyamayacağı açıklamasını yaptı!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.