Güncel

Mozilla mobil işletim sistemini tanıttı

Telefonica B2G, Mozilla tarayıcı tabanlı işletim sistemi kullanan bir prototip telefonu gösterdi.

Mozilla mobil işletim sistemini tanıttı

Günümüzün ileri seviye akıllı telefonlarına ne kadar uyum sağlar bilinmez ama  yıl sonuna kadar yapılacak güncellemelerle yeterince iyi olacağı açıklandı.

Mobil Dünya Kongresi'nde yapılan bir gösteriyle Mozilla tarayıcı tabanlı mobil işletim sistemi tanıldı. Sistem metin mesajları gönderip almak ayrıca çağrıları göndermek ve almak, oyun oynamak, ve e-kitapları okumak için kullanılabilir.

1330346762_dfgtrfg.jpg
Telefonica ürün geliştirme ve yenilik dijital müdürü Carlos Domingo, Mobil Dünya Kongresi'nde bugün düzenlenen basın toplantısında sunduğu videoda bir prototip telefonu göstererek, mobil işletim sistemini dünyaya tanıttı.Mozilla Web motoru iOS ve Android kullanılan ara katman yazılım olmadan, doğrudan Linux üzerinde çalışır, çünkü alt uç donanım kullanabilirsiniz. 480x320 piksel ekrana sahip bir Qualcomm referanslı tasarım kullandı. Gizli bir Linux çekirdeği ile Mozilla Gecko tarayıcı motorunu birleştiriyor.Bu birleşim BTG işletim sistemi, Web uygulamaları, yerli olmayan uygulamalar,JavaScript, HTML, CSS ve WebGL gibi Web standartlarını kullanmak anlamına gelir.
Yorumlar
Misafir
harika olur
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.