İşte muhtemelen duymadığınız teknolojik firmalar ve internet için önemli olmalarının nedeni.

Akamai: İçerik sunucuları ağıyla tüm internet trafiğinin yaklaşık yüzde 30'una ulaşan Akamai'yi muhtemelen tanımıyorsunuz. Müşterileri arasında Apple, Facebook, eBay ve Google'ın bulunduğu Akamai, dünya çapında farklı bölgelerde sunuculara sahip. Ağın amacı, bir web sayfasını açtığınızda, sizi yakın olan sunucudaki kusursuz kopyaya yönlendirerek tıkanıklıklara ve gecikmelere engel olmak.

Tier 1 Providers: İnternetin omurgasını oluşturan Tier 1 ağlarının sağlayıcıları arasında AT&T, British Telecom, Equant, InfoNet ve MCI bulunuyor. İnternetin otoyolu diyebileceğimiz Tier 1 ağları, en yüksek bağlantı hızlarını sunarlar ve oldukça güvenilirdir. Tier 1 sağlayıcıları, altyapıyı başkalarından kiralamazlar, onun sahibidirler.

Digital River: Digital River rakamlarını paylaşmayı pek sevmese de, firmanın 2014'te 30 milyar dolar çevrimiçi ödemeyi yönettiği biliniyor. Bir yazılımınız varsa ve indirmeleri başkasının yönetmesini istiyorsanız, "Commerce-as-a-service" işi yapan bu firmayı aramanız gerekiyor. Digital River'ın müşterileri arasında Samsung, Microsoft, Logitech ve HTC var.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.