2. Satranç Boksu: Boksun fazla zekâ gerektirmeyen bir spor olduğu söylenir. Satrancı da işin içine sokarak bu ön yargıyı kırmak için beyin gücü ve bilek gücünü birleştiren bu ilginç spor, 6 raundu satranç ve 5 raundu boks toplam 11 raunddan oluşur.

3. Slacklining: İki nokta arasına gerilen naylondan yapılmış bir ip üzerinde dengede hareket etmenin amaçlandığı bir etkinliktir. Bazı yönleriyle ipte yürüme etkinliğinden ayrılır. İki nokta arasına gerilen ip genelde alçakta olur ancak daha fazla adrenalin yaşamak isteyenler bu ipi istedikleri yüksekliğe çıkarabilir. Bu dalda Guinness Dünya Rekoru ise Norveç’in 1000 metre yükseklikteki Kjerag Dağı’nın fiyortlarını yürüyerek geçen Christian Schou’ya aittir.

4. Bossaball: Plaj voleyboluna bir alternatif olarak çıkmıştır. Oyunun amacı büyük bir trombolin (şişme tramplen) üzerinde voleybol, futbol ve Latin danslarının karışımından oluşan artistik hareketlerle topu rakip alana atarak müsabakayı kazanmaktır.

5. Kamyon Yarışları: Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası, Uluslararası Otomobil Federasyonu FIA tarafından düzenlenen bir kamyon yarışı serisidir. 5 takım, 10 pilotun katıldığı şampiyona 10 yarıştan oluşur. 1980’lerde düzenlenmeye başlanan kamyon yarışlarında ticari kamyonlar kullanırken günümüzdeki yarışlarda maksimum 5500 kg ağırlığında 161 km hızla sınırlandırılmış özel tasarım araçlar kullanılmaktadır.
Yarış kamyonları bu hıza, Porsche 911’den daha kısa sürede ulaşabilmektedir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.