Müjde! Bakan açıkladı! Maaşlara yüzde 40 zam geliyor - Page 1

Temmuz zamları şu sıralar Türkiye'nin gündeminden düşmüyor. Artan enflasyonla birlikte asgari ücrete bir ara zam geleceği beklentisi oluşmuştu. Asgari ücretle ilgili haber beklenirken Bakan Nebati bazı açıklamalarda bulundu.

Müjde! Bakan açıkladı! Maaşlara yüzde 40 zam geliyor - Page 2

Yapılan açıklamaya göre TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu ile Bağlı Cetvellerinde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edildi.

Müjde! Bakan açıkladı! Maaşlara yüzde 40 zam geliyor - Page 3

Bakan Nebati "20 yıldır yaptığımız gibi bu yıl da çalışanlarımızı enflasyona ezdirmedik, ezdirmeyeceğiz." ifadelerini kullandı. Nebati, şimdi yaptıkları iyileştirmelerle çalışanların ücretlerini enflasyona karşı koruduklarını da ifade etti.

Müjde! Bakan açıkladı! Maaşlara yüzde 40 zam geliyor - Page 4

Nebati, Ocak 2022'de çalışanların aylıklarında yüzde 30,95 oranında artış yapıldığını anımsatarak, "Temmuzda yapılacak artış haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanması ile kesinleşecek olup yaklaşık yüzde 40 oranında artış olacağını öngörmekteyiz. Bu kapsamda, 2022 yılında memurlarımızın aylıklarında yapılacak kümülatif artış yaklaşık yüzde 83'e ulaşacaktır." dedi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.