Güncel

Müjde! Covid-19 ilacı bulundu! Fiyatı sadece 6200 TL!

Yaklaşık 2 yıldır tüm dünyada yaşamı kabusa çeviren Covid-19 salgını bitmek bilmezken iyi bir umut haberi ABD’li ilaç firması Merck’ten geldi.

Müjde! Covid-19 ilacı bulundu! Fiyatı sadece 6200 TL!

Çalışmalarını tamamlayan Merck ilaç firması, koronavirüse karşı geliştirdiği molnupiravir adlı ilacın laboratuvar çalışmalarına ait sonuçları paylaştı. Şirketin yaptığı açıklamaya göre çalışmaların ilk sonuçları ilacın Delta da dahil olmak üzere koronavirüsün bilinen tüm varyantlarına karşı etkili olduğunu gösteriyor.

ABD’li ilaç şirketi Merck ortak çalıştığı Riageback Biotherapeutics ile geliştirdiği koronavirüs ilacı ile igili açıklamada bulundu. Covid-19'a karşı geliştirdikleri deney aşamasındaki hap ile ilgili açıklama yapan ilaç firmasının bulduğu molnupiravir ilacının salgının seyrini değiştirip değiştiremeyeceği merak konusu.

Müjde! Covid-19 ilacı bulundu!

Merck ve ortağı Ridgeback Biotherapeutics tarafından yapılan açıklamada geliştirilen molnupiravir ilacı hastalara Covid 19 semptomları ortaya çıktıktan sonraki 5 gün içinde verildi. Molnupiravir ilacını alan hastaların "plasebo" alanlara göre hastaneye yatma ve ölüm oranının yarı yarıya azaldığı bildirildi.

Bulunan molnupiravir ilacı onaylanırsa Covid-19’u tedavi ettiği kanıtlanan ilk hap olacak. İlaç hastalarda kullanılmaya başlanırsa beş gün kullanılacak ve günde iki doz alınacak.

Covid-19’a karşı bulunan molunapiravir ilacının fiyatı yaklaşık 6 bin 200 TL

ABD’li ilaç firması Merck tarafından geliştirilen koronovirüse yakalananların kullanacağı Molnupiravir’in satış fiyatı şu an için 700 dolar olarak belirlendi. Uygulanan hastalarda yüzde 50 etkili olduğu ve hastaneye yatış ve vefat sayısında azalmanın gözlendiği ilaç gerekli izinler alındıktan sonra tüm dünyada satışa sunulacak.

Yorumlar
hrr
hors drug
Cevapla
Mk-ultra
Zengin ve orta halli zengin bu ilacı alır. Diğer kesim bedava aşıyla idare eder.
Cevapla
Mustafa
Ya hadiyin ordan be. Hem jastalığı çıkarın ondan sonrada 6200 tl ye ilacını bulduk deyin. Bırakın bu işleri..
Cevapla
muharrem
note 8 proyadamı oluyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.