Güncel

Müjde! Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret zammını açıkladı!

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücretle ilgili detaylar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. İşte beklenen ara zamla ilgili detaylar.

Müjde! Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret zammını açıkladı!

Milyonların gözü kulağı asgari ücrete yapılacak olan Temmuz ara zammına odaklanmıştı. Bu kapsamda tüm gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına odaklanmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya'nın başkenti Madrid'de gerçekleştirilen NATO Liderler Zirvesi dönüşü gazetecilere konuyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. BU sırada Asgari Ücret Tespit Komisyonu dün ikinci kez toplandı. Milyonlarca çalışan, asgari ücrete yapılacak ek zammın ne kadar olacağını merak ediyordu.

Müjde! Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret zammını açıkladı!

Müjde! Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret zammını açıkladı! - Resim : 1

Cumhurbaşkanı Erdoğan Madrid dönüşü yaptığı açıklamada: "Asgari Ücret Tespit Komisyonu çalışıyor. İnşallah arkadaşlarımız çalışmayı efradını cami ağyarını mani bir şekilde bitirirler. Biliyorum ki Asgari Ücret Tespit Komisyonu en ideal seviyeyi belirleyecek. Biz de inşallah müjdeli haberi işçilerimizle, emekçilerimizle paylaşırız. Hiçbir vatandaşımızı enflasyona ezdirmeme sözümüz, kararlığımız var. Şartlara göre ne yapılması gerekiyorsa onu yapmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullanmıştı. Asgari ücrette yapılacak ara zammın 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olması için gereken yönetmelik değişikliği Resmi Gazete’de yayımlandı. Ardından sadece Erdoğan'ın açıklamalarını beklemek kalmıştı. Şimdi ise beklenen açıklama gerçekleşti.

Bu kapsamda açıklamalarına devam eden Erdoğan merakla beklenen asgari ücrete yönelik açıklamasını da yaptı. Buna göre yeni asgari ücrete yüzde 25 oranında artış yapılarak 5500 TL'ye yükseltildi.

LG
Yorumlar
Gökhan
1 aya kalmaz erir
Cevapla
Cem Sahin
Mujde bumu türkiyede mi yaşıyorsun?
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.