Güncel

Müslüman yapımcılardan Attack on Tel Aviv

Müslüman ülkelerin hükümetleri yasaklarla tepki gösterdiği propaganda yapımları nihayet yeni bir sektörün doğmasını vesile oldu.


Amerikan hükümetleri  ve  Avrupa ülkeleri  hükümetleri kısaca İslam'a karşı kuyruk acısı olan bütün ülkeler her alanda Müslümanları kötülemek , aşağılamak ve yıpratmak için her türlü yöntemi kullanıyorlar.En basit olarak görülen oyunlarda dahi  yıllar boyunca  Müslümanları bize düşman olarak gösterip öldürttüler. Yıllardır, İran ve Afganistan gibi ülkeleri düşman gösteren bu yapımlar Müslüman kesimin hep tepkisini  çekiyordu.Modern savaşları konu alan çoğu oyun seneryoların da hep İran ve Afganistan gibi ülkelerdeki yerel güçler dünyayı savaşa sokmak için plan yapıyor gibi göstererek Müslümanlar teröristtir fikrini ister istemez bilinç altımıza yerleştirmeye çalışıyorlar.


1323859586_ortafot.jpg

Müslüman ülkelerin  hükümetleri yasaklarla tepki gösterdiği propaganda yapımları nihayet yeni bir sektörün doğmasını  vesile oldu.İranhükümeti ABD yapımı oyunlardaki Müslümanlara karşı propagandalara yasakla çare bulamayacağını bilincine varıp en nihayetinde oyun projesi başlattı. Tahran hükümeti şimdi Battlefield 3'e karşılık olarak yeni bir yapım için kolları sıvadı.

Bu proje kapsamında  İran Ulusal Bilgisayar Oyunları Vakfı  yetkililerinin yaptığı açıklamalara göre Attack on Tel Aviv adlı oyun üzerinde çalışıldığını duyurdu. Yabancı medyada geniş yer bulan bu oyun Battlefield 3 intikamı olarak anılan yapımda oyuncular İsrail askerleriyle mücadele edecek ve yakın tarihe yön veren savaşlar da  mücadelede  bulunacak.Bu oyun Müslüman oyun yapımcılarına öncü olacak ve daha kaliteli oyunların kurgulanmasına yol açacağına inanıyoruz.

Yorumlar
Misafir
yorumsuz....
Cevapla
Misafir
engeller aşılmak için, saldırılar almak içinnediyebilirim savaşa varım barış için
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.