Müşteri hizmetleri artık ücretsiz! - Page 1

Kurul, 'İşletmecilerin müşteri hizmetlerine doğru yapılan aramaların ücretlendirilmesi' hususlarını düzenleyen bir karar aldı.

Müşteri hizmetleri artık ücretsiz! - Page 2

Buna göre, BTK tarafından yetkilendirilen işletmeler, abonelerine ücretsiz aranabilen bir numara üzerinden müşteri hizmetleri vermekle yükümlü olacak. Söz konusu hizmet şebeke içi sunulabileceği gibi, 800'lü hatlar üzerinden de verilebilecek. Ayrıca, coğrafi alan kodlu veya 850 alan kodlu numaralardan da ücretsiz hizmet sunulması amacıyla 'geri arama' yöntemi de kullanılabilecek.

Müşteri hizmetleri artık ücretsiz! - Page 3

İşletme, bu tür numaralar üzerinden müşteri hizmetlerini arayan abonenin çağrısını sonlandıracak ve kendisi arayacak. Böylece müşteri hizmeti aboneye ücretsiz verilmiş olacak.

Müşteri hizmetleri artık ücretsiz! - Page 4

Numara tahsisi mümkün olmayan işletmeler ise bir başka işletme tarafından kendisine tahsis edilen numaralar, internet veya herhangi bir yazılım vasıtasıyla abonelerine ücretsiz müşteri hizmeti sunabilecek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.