Maydanoz: Maydanozu taze olarak salatalarda yerseniz besin değeri kaybolmayacağı için daha yararlıdır. İdrar söktürücüdür, soğuk algınlığında ise terlemenize yardım eder. Mide ve bağırsaklarınızda gaz varsa söker. Ayrıca maydanozu lapa haline getirip iltihapların ve yaraların üzerine konursa iyileşmesini hızlandırır.

Muz kabuğu: Çocuklar gibi birçok insan muzu çok sever. Ancak içini yiyip kabuğunu her zaman atarız. Muz kabuğunun içini sivrisinek ısırıklarına sürerseniz kaşıntısını ve şişliğini alır. Ayağınızdaki nasırların yumuşaması için de muz kabuğunu ayağınıza sarabilirsiniz. Ayrıca muz kabuğunu aknelerinizin üzerine de sürebilirsiniz.

Şalgam: Zengin potasyum içerdiğinden dolayı yüksek tansiyonu düşürür. İçindeki lifler sayesinde ise kabızlığa iyi gelir. Ayrıca şalgam kum ve taş döker, idrar söktürür. Şalgam acımsı tadıyla iştahınızı açar. Boğazınızdaki iltihap için yararlıdır, gribe karşı koruyucudur.

Elma sirkesi: Doğal elma sirkesini saçlarınızı şampuanladıktan sonra durulamak için kullanabilirsiniz. Böylece saçlarınızın hacmi ve parlaklığı artar. Elma sirkesi cildinizin pH dengesini düzenler. Sirkeyi sulandırıp pamukla cildinize sürerseniz akne izlerine de iyi gelir. Siğilleriniz için pamuğu elma sirkesine batırıp siğilinize gece boyunca siğilinize sarın. Biraz şişebilir, ancak siğiliniz düşecektir. Siğiliniz düşünce bu tedaviye birkaç gün daha devam edin.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.