Müzik setinizi yanınızda taşımaya ne dersiniz? - Page 1

Minik bir müzik kutusu

Oldukça ufak bir boyuta sahip olan Mini Boombox, avuç içinize rahatlıkla sığabiliyor. Baktığımızda, cihazın hoş bir tasarımı var. Üst kısım tamamen dokunmatik tuşlardan oluşuyor. Gelen aramaları açmak-kapatmak ve ses seviyesini düzenlemek gibi amaçlara hizmet ediyorlar. Ön kısım ise, geniş bir hoparlörle kaplı. Arka kısma baktığımızda, cihazı açma-kapama, şarj için microUSB girişi ve farklı bir aygıttan kablo aracılığıyla müzik taşımak için Aux girişini görüyoruz.

Müzik setinizi yanınızda taşımaya ne dersiniz? - Page 2

Rahat kullanım

Kablosuz bir cihaz olan Mini Boombox'ı kullanmak çok basit. Cihazı şarj ettikten sonra, bağlamak istediğiniz akıllı telefon, laptop ya da tabletinizin Bluetooth özelliğini aktif edip, eşleştirme yapıyorsunuz. Zaten aygıtı gördüğünde, sesle size yanıt veriyor. Gelen aramalara cevap verebiliyor, cihazın üzerindeki tuşlar yardımıyla müzik arşivinizi yönetebiliyorsunuz. Hatta, akıllı telefonunuzda oynadığınız bir oyunun veya kullandığınız bir uygulamanın seslerini bile duyabiliyorsunuz. Örneğin, bir davul programı indirin ve sesi hoparlöre verin. Sanki gerçek bir davul çalıyormuşsunuz gibi ses geliyor. Ancak tüm uygulamaların bu cihaza destek vermediğini belirtemeliyim.

Müzik setinizi yanınızda taşımaya ne dersiniz? - Page 3

Evin bir ucundan diğer ucuna

Yaptığımız testlerde, Boombox'ın çekim gücünün gayet iyi olduğunu gördük. 4+1 evde oturduğunuz varsayalım. Cihazı açın ve evin en uc kısmındaki pencere kenarına koyun. Ardından siz de cihazdan uzaklaşarak evin diğer uc noktasına gidin. Seste herhangi bir kesinti olmadan, kalite kaybı yaşamadan hala müzik dinleyebildiğinizi göreceksiniz. Tabii ara ara seste kesintiler de yaşamadık değil. Bunlar da genellikle mesafe ve şarj düzeyinden kaynaklı olarak nadir yaşanan sorunlar.

Müzik setinizi yanınızda taşımaya ne dersiniz? - Page 4

Güzel ses kalitesi

Bu hoparlörün minik olması sizi aldatmasın. Ufak ve ağır olmadığından rahatlıkla taşınabiliyor olması büyük avantaj. Bunun yanında, ufak olduğu için ses kalitesinde ciddi kırpılmalara gidilmemesi de bir o kadar önemli. Rahatlıkla söyleyebilirim, Mini Boombox'ın en yüksek düzeydeki ses kalitesi, piyasadaki çoğu 2+1 hoparlörden daha iyi. Güzel tizleri, tok basları var ve zaten hoparlörün etrafını saran çerçevesi, sesin kaynakta dağılmadan, güzel bir şekilde dışarıya çıkmasına imkan tanıyor. Ha fazla ağır olmamasından dolayı, eğer çok sert bir şeyler dinliyorsanız, oluşacak titreşim sebebiyle cihazın yerinde pek duramadığını göreceksiniz. Dikkatli olmazsanız, bu hareketlilik sonucunda cihazınızın düşerek ciddi hasarlar alması olası.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.