NASA: "15-28 Eylül tarihleri arasında dünyanın sonu gelmeyecek" - Page 1

15-28 Eylül arasındaki bir tarihte dinozorların neslinin tükenmesine yol açan göktaşına benzer bir gök cisminin Porto Riko’ya çarpacağı iddialarıyla ilgili NASA’dan açıklama geldi.

NASA: "15-28 Eylül tarihleri arasında dünyanın sonu gelmeyecek" - Page 2

İngiliz The Mirror gazetesinin de haberleştirdiği iddialara göre, dinozorların yok olmasına yol açan göktaşının benzeri büyüklükte bir asteroit, Atlantik boyunca yaklaşık 90 metre yüksekliğinde bir tsunamiye yol açacak ve bu durum İngiltere, İspanya, Hollanda ile Amerika’nın doğu kıyılarının büyük bir kısmını yerle bir edecek.

NASA: "15-28 Eylül tarihleri arasında dünyanın sonu gelmeyecek" - Page 3

İddialara göre yaklaşık 30 milyon insan anında ölecek, toplumsal kargaşa evrene hakim olacak ve 40 milyon insan ortadan kaybolacak.

NASA: "15-28 Eylül tarihleri arasında dünyanın sonu gelmeyecek" - Page 4

Tüm bu felaket senaryolarına NASA’dan cevap gecikmedi. Potansiyel olarak tehlikeli olabilecek göktaşlarını inceleyen NASA uzmanı Paul Chodas, söz konusu tarihlerde bir asteroit ya da herhangi bir gök cisminin dünyayı etkilemeyeceğini açıkladı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.