Güncel

NASA ve Google, 8 gezegenli yeni bir güneş sistemi keşfetti!

Google tarafından geliştirilen yapay zekayı kullanan NASA, güneş sistemimize çok benzeyen 8 gezegenli bir sistem keşfetti.

8 gezegenli güneş sistemi keşfedildi!

NASA , Kepler Uzay Gözlemevi'ni kullanarak yapılan en son keşfini bugün açıkladı. Bbu keşif bir yıldızı çevreleyen sekiz gezegenli yeni bir sistem. Böylece güneş sistemimizin türünün tek örneği olmadığı tekrardan kanıtlandı.

Sistem Kepler-90 olarak adlandırıldı. Sistem güneş sistemimizin mini versiyonu olarak tanımlandı. Küçük gezegenlerin yıldıza daha yakın olduğuna ve daha büyük dünyaların dış sınırlara doğru itildiğine dikkat çekildi.

AI takes on a new mission: planet hunting. See how we used machine learning to hunt for new planets in @NASAKepler data–and actually found one → https://t.co/ycI0xXetdi pic.twitter.com/zsjQZQdyYy

— Google (@Google) 14 Aralık 2017

NASA ve Google'ın ortak düzenlediği basın toplantısında, sistemin Dünya'dan 2545 ışık yılı uzaklıkta olduğu açıklandı. Sisteminin merkezindeki yıldızın ise Güneş'imizden daha sıcak ve büyük olduğu belirtildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.