National Geographic katil hayvanları sıraladı - Page 1

Dünyanın en ölümcül hayvanlarından biri de tuzlu su timsahı. Bu hayvanlar önlerine ne gelirse yiyebiliyor; maymunlar, yaban domuzları, zebralar hatta köpekbalıkları. Timsahlar genellikle avları suya eğilip su içerken onları yakalıyor sonra güçlü çeneleriyle onları içeriye doğru çekiyorlar.

National Geographic katil hayvanları sıraladı - Page 2

Ona ormanlar kralı denmesinin bir sebebi var elbet. Afrika aslanı Afrika’nın doğusunda ve güneyinde ve Sahra çölünün güneyinde yaşıyor. Bir aslanın kükremesi 8 kilometre uzaktan duyulabiliyor ve genellikle vahşi doğada hayatta kalma süreleri 13 yıl. Aslanlar, avlarını yakalamak için saatte 80 kilometre hızla koşabiliyorlar.

National Geographic katil hayvanları sıraladı - Page 3

Kedigiller ailesinden olan kaplanlar genellikle yalnız yaşarlar ve kendi bölgelerinde saldırgan arayışlara girerler. Birçokları insanları yalnız bırakmayı tercih ederler; sadece hastalık ya da yaşam alanlarının tahribatı onların insanların peşinden gitmesine yol açar.

National Geographic katil hayvanları sıraladı - Page 4

Afrika’dan gelen bak arıları Avrupalı bal arıları ile Afrikalı arıların alt ırkının karışımıdır. Genellikle Amerika’nın güneybatısında bulunurlar. Bu tür arıların lakabı ‘katil arılar’dır çünkü Avrupa’daki bal arılarından daha saldırgan ve savunmacıdırlar.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.