National Geographic'in ilk Türk fotoğrafçısı - Page 1

talent adresinde National Geographic'teki fotoğrafları görülebilen Doç. Dr. Şekercioğlu, Instagram'da @natgeoexplorer kullanıcı adıyla her kıtadaki 80'den fazla ülkede çektiği doğa, seyahat ve yaban hayatı fotoğraflarını paylaşıyor-

National Geographic'in ilk Türk fotoğrafçısı - Page 2

Binlerce takipçisi olan Doç. Dr. Şekercioğlu'nun fotoğrafları, Amazonların en ender kuş türlerinden Antarktika'nın insan eli değmemiş köşelerine, Papua Yeni Gine'nin bilinmeyen kabilelerinden Türkiye'nin en garip canlıları arasındaki beş parmaklı Arap tavşanına kadar dünyanın en muhteşem canlılarını, yerlerini ve kültürlerini gözler önüne seriyor.

National Geographic'in ilk Türk fotoğrafçısı - Page 3

Doç. Dr. Şekercioğlu, fotoğraflarını ve çalışmalarını National Geographic Türkiye dergisinin sayfalarında da okuyucularla paylaşıyor. Etiyopya, Kosta Rika ve Türkiye'deki araştırma çalışmaları 2004 yılından beri National Geographic Keşif ve Araştırma Komitesi tarafından desteklenen ve National Geographic web sitesinde de yazı yazan Şekercioğlu, 2007 yılında National Geographic'in Wild Chronicles belgesel serisi için belgesel de çekti.

National Geographic'in ilk Türk fotoğrafçısı - Page 4

Doç. Dr. Şekercioğlu'nun kurduğu KuzeyDoğa Derneği'nin Orman ve Şu İşleri Bakanlığı işbirliğiyle gerçekleştirdiği Kars Sarıkamış Milli Parkı'ndaki bozayı araştırma ve koruma projesi üzerine, 2013 yılında Türkiye'nin ilk National Geographic yaban hayatı belgeseli 'Bozayının İzinde Sarıkamış' çekildi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.