Güncel

Navigasyona güvendi merdivenlerden aşağı uçtu! İşte o görüntüler!

Günümüzde sıkça kullanılan navigasyon uygulamaları bir otomobilin merdivenlerden aşağı uçmasına neden oldu.

Navigasyona güvendi merdivenlerden aşağı uçtu! İşte o görüntüler!

Son dönemde navigasyon teknolojisi önemli anlamda gelişti. Öyle ki artık kestirme yolların haricinde, hangi noktada ne kadar trafik olduğunu bile görebiliyoruz. Bu da bildiğimiz yollarda bile navigasyon kullanma ihtiyacını ön plana çıkartıyor.

Elbette "eski kafa" olarak tabir ettiğimiz nesil navigasyon konusunda pek de ısrarcı değil. Onlar yine kendi bildikleri yollardan gitmeye devam ediyorlar.

Yeni nesil ise navigasyon ne derse onu yapıyor. Öyle ki navigasyon uçuruma götürse uçacak bir kitle var. Bu size biraz abartı gelebilir. Fakat geçtiğimiz  günlerde yaşanan bir olay, aslında bu durumun çok da abartı olmadığını gözler önüne seriyor.

Navigasyona güvendi merdivenlerden aşağı uçtu! İşte o görüntüler!

Görüntülerde de net bir şekilde görüldüğü üzere navigasyona güvenen bir sürücü aracıyla merdivenlerden aşağıya uçuyor. Görüntülerin devamında arabanın önemli ölçüde hasar aldığı da ortada.

Elbette sürücünün hangi navigasyon uygulamasını kullandığını bilmiyoruz. Yani Google mı yoksa Yandex mi bilmek çok mümkün değil. Keza başka bir uygulama da olabilir.

Peki sizce sürücüyü merdivenli yola sokan bu navigasyon uygulaması hangisi olabilir? Yandex mi, Google mı yoksa başka bir navigasyon uygulaması mı? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Yorumlar
İbrahim
Yürüyüş modunda kullanmış olabilir.
Cevapla
ercan
Aynen öyle olmuş. Süper zeka araçta iken navigasyonu yürüyüş moduna almış...
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.