Nefes Hakkında Ufkunuzu Açacak 7 Bilgi - Page 1

1. Kötü düşünceler içindeyken istemsiz bir şekilde nefes tutarız
Evet, hayat bu kötü durumlarla bizi kötü düşüncelere sevk edecek olaylarla ne yazık ki karşılaşmaya devam edeceğiz. Bir dahaki sefere kötü düşünceler içindeyken kendinize bir bakın, işte o an nefes tuttuğunuzu fark edeceksiniz.

Buradaki anahtar, nefes tuttuğunuz her an o kötü düşüncelerle daha çok zaman geçirecek olmanız. Durun ve derin bir nefes alın bu size mücadele gücü verecektir.

Nefes Hakkında Ufkunuzu Açacak 7 Bilgi - Page 2

2. Nefesle Kafa Olanlar Var
Ve yine evet. Müzik eşliğinde hızlı ve ritmik nefes alış verişi ile gerçekleştirilen bir teknik olan Holotropic Nefes Tekniği uygulayanların ile LSD denilen uyuşturucu madde benzeri halüsinatif etkiler yaşadığı belirlenmiş. Ama bu tekniği uygularken yanınızda mutlaka uzman birisinin olması gerekiyor. Yani ''Evde Denemeyin''.

Nefes Hakkında Ufkunuzu Açacak 7 Bilgi - Page 3

3. Tüm Duygu Durum Halleri Nefes İle Birbirine Bağlı
Heyecanlanınca, korkunca ve kızınca daha hızlı nefes alıp veririz, huzur halinde derin ve uzun nefesler almaya başlarız, daha önce de dediğimiz gibi kötü düşünceler beynimizi yiyip bitirirken nefes tutma eğiliminde oluruz. İşte burada anahtar, nefes kontrolü ile istemediğimiz anlarda bizi zor durumda bırakan duygu durum hallerini istediğimiz yönde değiştirebilecek olmamız. Sadece durun ve nefesinize odaklanın...

Nefes Hakkında Ufkunuzu Açacak 7 Bilgi - Page 4

4. Yaşlanmak Bile Nefesle Alakalı
Vücuda giren gereinden fazla oksijen cildin yaşlanmasına sebep olur. Hızlı nefes alıp vermek yerine derin ve sakin bir nefesle erken yaşlanmanın önüne geçebilirsiniz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.