Güncel

NetApp Hibrid Bulut altyapısı kurma konusunda işletmelerin ve hizmet sağlayıcıların yanında

Yeni yazılımlar, hizmetler ve işbirlikleri hibrid bulut kurulumunu ve veri yönetimini kolaylaştırıyor

NetApp Hibrid Bulut altyapısı kurma konusunda işletmelerin ve hizmet sağlayıcıların yanında

NetApp, Kuzey Amerika NetApp Insight™ 2014 etkinliğinde, bulut sistemleri arasında veri yönetimini kolaylaştıran yeni yazılımlarını ve hizmetlerini tanıtırken, aynı zamanda bu alandaki yeni işbirliklerini de duyurdu. Görücüye çıkan yeni ürünler arasında Clustered Data ONTAP işletim sisteminin güçlendirilmiş yeni sürümü, Cloud ONTAP™, OnCommand® Cloud Manager ve NetApp® Private Storage for Cloud vardı. Bir bölümü patentli olan ve bir bölümü de patent alma aşamasında olan bu ürünler, NetApp müşterilerinin verilerini yönetirken hibrid bulutu benimsemesini sağlıyor, özel ve genel bulut karışımını bir seçenek olarak onlara sunuyor.   

NetApp Ürün Operasyonları Başkan Yardımcısı George Kurian, “Hibrid bulutlar bugünün ve geleceğin BT dünyasının belkemiğini oluşturuyor” diyor ve sözlerini şöyle sürdürüyor: “Biz NetApp olarak işletmelerin dahili BT mimarilerini tercih ettikleri bulut sistemiyle birleştirme sürecinde onlara veri yönetimini yürütme konusunda yardımcı oluyoruz. Hibrid Bulut için geliştirdiğimiz NetApp Data Fabric, hızlı ve güvenilir hibrid sistemleri inşa etmek için en doğru mimarilerden biri. Sunduğumuz bu çözüm, müşterilerimizin mevcut BT altyapılarını maliyet avantajı ve esneklik açısından iyileştiriyor ve iş etkisini de artırıyor. Bulut teknolojisi çözümlerimiz ise, geleceğe doğru yol aldığımız bu dönemde müşterilerimizin ihtiyacı olan özgüveni kendilerine aşılıyor.”

Kesintisiz Hibrid Bulut Veri Yönetimi Vizyonu

Hibrid bulut her geçen gün işletmeler tarafından daha fazla benimsenirken, NetApp de tutarlı ve entegre bir sistem elde etmek için hibrid bulutta yer alan veri yönetimi öğelerinin birbiriyle bağlantılı olması ve birbiriyle uyumlu bir şekilde çalışması gerektiğine dikkat çekiyor. Data Fabric, verinin bir buluttan diğerine kolaylıkla taşınmasını ve sorunsuz bir şekilde yönetilmesini sağlıyor. Aynı zamanda işletmelerin, uygulama, teknoloji veya bulut altyapısından bağımsız olarak, ilgili politikaları ve hizmetleri hibrid buluttaki veri üzerinde uygulayabilmesine yardımcı oluyor.

NetApp’ın Data Fabric vizyonunu yansıtan teknoloji bileşenleriyle ilgili ayrıntılar şöyle:

·        Clustered Data ONTAP 8.3 – Bulut Veri Yönetimi’nde Kanıtlanmış Altyapı

Şirketin yazılım tanımlı depolama işletim sistemi clustered Data ONTAP’ta yapılan geliştirmeler, işletmelerin elverişliliğini, performanslarını ve verimliliklerini artırıyor.NetApp® MetroCluster™ Felaket Kurtarma Yazılımı’nı destekleyen yeni özellik sayesinde işletmeler, veri merkezlerinde sorun olduğu takdirde, kesintisiz bir kurtarma işlemi yapabiliyor. Kritik iş uygulamaları, felaket anında veya planlanmış hizmet dışı durumlarda bile çalışmaya devam ediyor. Yazılımın en güncel sürümü, müşterilerin zengin veri yönetimi, korunma ve esnek veri taşıma özelliklerinden feragat etmeden, tüm flash devreleri için performans optimizasyonu sunuyor. Yeni yazılım, ayrıca gigabyte ve IOPS başına clustered Data ONTAP maliyetlerini optimize ederek kurumsal verimliliği artırıyor ve işletmelerin daha iyi bir yatırım getirisi elde etmelerini sağlıyor.     

  • Cloud ONTAP – Genel Bulutta Hızlı ve Güvenilir Veri Yönetimi

Cloud ONTAP, clustered Data ONTAP’ın gücünü genel buluta taşıyor. NetApp Data ONTAP, dünyanın bir numaralı işletim sistemidir.[i] Cloud ONTAP’ın ilk sürümü, sanallaştırılmış, yalnız yazılım odaklı clustered Data ONTAP 8.3'ün gücüyle Amazon Web Services’ın (AWS) geniş kapsama alanını birleştiriyor. Cloud ONTAP işlev durdurmayan, kesintisiz ölçeklenebilirlik ve verimlilik sunan patentli NetApp teknolojilerini kullanıyor ve isteğe bağlı olarak bulut hizmetlerinde programlama avantajlarıyla birleştiriyor. Bu yaklaşım, hibrid bulut ortamının tamamında tutarlı bir veri hizmetleri dizisi oluşturuyor. AWS ise, bulut ortamında Cloud ONTAP hizmetlerini çalıştıran ilk platform sağlayıcı olarak bu hizmetten faydalanıyor. NetApp, müşterilerinin Cloud ONTAP’ten bütünüyle faydalanabilmesi için, bulut dostu ve geleneksel veri merkezi lisanslama seçenekleri de sunuyor.

·        OnCommand Cloud Manager – Etkin ve Kolay Bulut Konfigürasyonu

OnCommand Cloud Manager, özel bulut ile genel bulut sağlayıcılar arasında Data ONTAP’ın etkin ve kolay bir biçimde yapılandırılmasına yardımcı oluyor. Sade ve sezgisel kullanıcı arayüzü tasarımı sayesinde hibrid bulut ortamlarında kesintisiz görünürlük sunan NetApp, aynı zamanda kurumsal kullanıcıları karmaşık depolama kurulumundan ve verilerin bir konumdan diğerine taşınmasından kaynaklanan zorlu süreçlerden de kurtarıyor.

·        NetApp Private Storage for Cloud – Bulut Depolama Seçeneklerini Artırırken Müşterilerin Veri Yönetimini Sürdürmesini Sağlıyor

NetApp, IBM şirketlerinden SoftLayer için NetApp Private Storage (NPS) adlı ürününü piyasaya sürdüğünü duyururken, aynı zamanda yeni NetApp Private Storage for Cloud ailesini de tanıttı. Bulut için NPS, müşterilerin birden fazla bulut kullanmalarına yardımcı oluyor ve stratejik olarak ortak yerleşime sahip tek bir NetApp veri depolama cihazından verilerini yönetmelerini sağlıyor. NetApp bulut bağlanabilirliğini çok sayıda Equinix konumunda ve ortak yerleşime sahip, dünya çapındaki farklı tesislerde test etmiş durumda. NetApp’ın bulut çözümü, bulut esnekliği ile birikimini, performans, elverişlilik ve özel kurumsal depolama sisteminin yönetimi ile birleştiriyor. SoftLayer, Bulut için NPS yaklaşımını hayata geçirmek için NetApp ile işbirliği yapan en son şirketlerden biri. Şu anda piyasada olan Bulut için NPS çözümleri ise, NetApp Private Storage for Amazon Web Services ve NetApp Private Storage for Microsoft Azure.

·        Strateji, Tasarım, Kurulum ve Geçiş Hizmetleri

NetApp tarafından sunulunan yeni hizmetler arasında, buluta geçiş sürecini kurumsal düzeyde ele alan bir atölye çalışması olan Enterprise Transformation Workshop for Cloud var. Bu atölye, hibrid buluta geçiş sürecinde müşterilerin kendileri için en uygun bulut depolama stratejisini zihninde canlandırmasını ve başarılı bir kurulum mimarisi için gerekli adımları atmalarını sağlıyor. NetApp, kendi altyapıları üzerinde NetApp teknolojilerinin kurulumunu optimize etmek isteyen işletmeler için Etkinlik ve Optimizasyon Hizmeti’ni (Efficiency and Optimization Service) sunuyor. Bu hizmet, ortaya çıkan geçiş sorunlarını çözme ve performansı artırma amacıyla depolama seviyesinde kapsamlı bir sağlık kontrolü ve analizi yapıyor. Buna ek olarak, clustered Data ONTAP yazılımına geçiş yapan mevcut ve yeni müşteriler, clustered Data ONTAP Migration Service, RapidData Migration QuickStart Service ve kendi kendine taşıma araçları gibi destek uygulamalar ile sorunsuz ve basit bir geçiş yapabiliyorlar

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.