Güncel

Netflix abarttı! Artık bu işlemden bile para alacak

Netflix son dönemlerde abonelerinde ve gelirinde ciddi bir düşüş olduğunu duyurmuştu. Şirket şimdi bunun önüne geçmek için bazı adımlar atacak.

Netflix abarttı! Artık bu işlemden bile para alacak

Netflix şu anda belirli pazarlarda şifrelerini tek bir hesapta paylaşan birden fazla haneyi çökertiyor. Yayın akışı devi son dönemlerde ciddi anlamda abone kaybettiğini ve zararda olduğunu duyurmuştu. Şirket şimdi bu durumun önüne geçmek için bazı önlemler alacak.

Netflix abarttı! Artık bu işlemden bile para alacak

netflix abonelik

Ücretli abonelerde düşüş gösteren ve stokları %35 oranında değer kaybetmesine neden olan son mali raporunun ardından şirket bazı değişiklikler getiriyor. Netflix'e göre, yaklaşık 100 milyon hane şifrelerini başkalarıyla paylaşıyor. Bu da şirketin gelirlerinin düşmesine neden oluyor. Netflix bu çeyrekte ücretli abonelerdeki düşüşün temel nedeninin insanların başkaları ile şifrelerini paylaşmaları olduğuna inanıyor. Tahminlerine göre yaklaşık 200.000 kullanıcı platformdan ayrıldı veya şifre paylaşım hesaplarından birine katılmaya karar verdi.

Şirket şimdi şifrelerini paylaşan hesapları keşfetmek için elinden geleni yapmaya başladı. Akış hizmeti kesinlikle hizmet şartlarını sistematik olarak ihlal edenleri yıkmaya çalışacak. Platformun önümüzdeki çeyrekte yaklaşık 2 milyon ücretli abone kaybedeceği, ancak abone büyümesinin 2022'nin ikinci yarısında devam edeceği tahmin ediliyor.

Bu nedenle yayın akışı devi artık şifre paylaşımına dahi ücretli abonelik oluşturabilir. Aynı hanedeki insanların dahi belirli bir miktar ödemesi söz konusu olabilir. Şirket özellikle Rusya'da hizmetini yasakladıktan sonra çok zarara uğradıklarını duyurdu. Bu nedenle hizmet yakında reklamlı bir abonelik de başlatacak.

Yorumlar
KremŞanti
Netflixte kendini bitirecek bunların sevride sonlanıyor. Eğer makalede yazıldığı gibi yapacaklar ise mekanik center olsun kendilerine..
Cevapla
Mirza
Az yesinlerde kendilerine hesap açsınlar boş beleş insanlar. Evindeki elektriği suyu paylaş desen yapmazlar iyi yapmış Netflix az bile
Cevapla
Birisi
Netflix Bu yapacağı hamle ile daha çok müşteri kaybedecek.rusya ya da yasaklarsa olacağı bu zaten. Bende kapatıyorum hesabımı.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.