Güncel

Netflix ABD fiyatlarına zam geldi. Sıra Türkiye'de

Netflix, ABD'deki standart ve premium abonelik fiyatlarına zam yapıyor. Bu fiyat artışı Türkiye ve diğer ülkelerde de uygulanabilir. Detaylar haberimizde.


Şirket, perşembe günü, HD Standart planının fiyatını 13 dolardan 14 dolara ve Özel Ultra HD planını önümüzdeki iki ay içinde 15 dolardan dan 18 dolara yükselteceğini doğruladı. Yeni üyeler için fiyatlar bugün yürürlüğe girecek ve mevcut aboneler, faturalama döngülerine göre fiyat artışlarından 30 gün önce bilgilendirilecek. Temel üyelik fiyatı ise aylık 9 dolarda sabit kaldı.

Netflix ABD fiyatlarına zam geldi. Sıra Türkiye'de

Şirket açıklamasında, daha çeşitli TV şovları ve filmler sunmaya devam edebilmek için fiyatlarını güncellediklerini ve kullanıcıların bütçelerine en uygun fiyatı seçebilmeleri için bir dizi plan sunduklarını söyledi.

Bu fiyat artışı beklenmedik değildi. Şirket bu ayın başlarında Kanada'da fiyatlarını artırmıştı ve analistler birkaç aydır yeni artışların yolda olduğunu tahmin ediyorlardı. Netflix ayrıca kısa süre önce ABD'de uzun süredir devam eden ücretsiz deneme süresinden de vazgeçti. Şirketin diğer ülkelerde de fiyatları artırmayı planlayıp planlamadığı belli değil.

Netflix üyelik ücretleri

Şu anda Netflix'te 3 ayrı üyelik seçeneği bulunuyor ve fiyatlar şu şekilde:

  • Temel üyelik: 17,99 TL/ay - Tek cihaz, SD çözünürlük.
  • Standart HD: 29,99 TL/ay - İki cihaz, HD çözünürlük.
  • Özel Ultra HD: 41,99 TL/ay - 4 cihaz, Full ve Ultra HD çözünürlük.
Yorumlar
💎G@kko💎
Bele giderse nestfiliks batacak
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.