Güncel

Netflix aboneliği nasıl iptal edilir?

Netflix hesap yönetimi konusunda bilmeniz gereken her şeyi sizler için yazıya döktük.

Netflix aboneliği nasıl iptal edilir?

Netflix abonesi olmanın birçok yararlı sebebi var. Popüler dizilerden tutun filmlere kadar birçok yapımı tek bir çatı altında bulmak mümkün. Genel olarak dünya genelindeki en iyi dizilere ev sahipliği yapan Netflix'te zaman zaman kısır döngüler ve zam artışları gözlemlenebiliyor. Peki bu süreç içerisinde artık Netflix abonesi olmak istemiyorsanız nasıl bir yol uygulamanız gerekir?

Netflix aboneliği nasıl iptal edilir?

Yükselen dolar sonuçta her şeyi etkiliyor. Kısacası artık Netflix abonesi olmak istemiyorsunuz diyelim. Şu anda Netflix’in Türkiye için sunduğu temel ücret 17,99 TL, standart paket 32,99 TL ve özel paket olarak adlandırılan daha geniş kullanıcıya hitap eden paket ise 47,99 TL’den başlıyor. Dizileri internet üzerinden bile izleyebilirken, buna bu kadar para vermek biraz gereksiz gelebilir. 

Tabii ki bu herkes için geçerli değil. Sonuç olarak Netflix'in 30 günlük ücretsiz bir kullanım süresi mevcut. Bu deneme süreci içerisinde devam ettirmek istemiyorsanız sonlandırabilirsiniz. Peki ya bu aboneliği devam ettiren kullanıcılar?

Netflix’te iptal etmek istediğiniz bir hesabınız varsa, önce Netflix hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından, sayfanın sağ üst köşesindeki hesap simgesine tıklayarak “Hesap” bölümüne giriş sağlayınız. 

‘Partnerlik ve Faturalandırma’ bölümünün altında ‘Partnerliği Sonlandır’ yazan bir seçenek göreceksiniz. Buna tıklayın ve üyeliğinizi iptal etme veya üyeliğinizi düşürme seçeneğinin bulunduğu yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Açılan sayfada dilediğiniz planı seçebilir, yüksek bir plan kullanıyorsanız, bunu daha da düşürebilirsiniz.

Bütçenize daha uygun bir plan seçmek en mantıklısı olabilir eğer kararsızsanız.

Netflix profil silme işlemi

Şayet plan değiştirmek amacınız değilse o halde, üyeliğinizi sonlardırmak için ''İptal İşlemini Bitir'' tuşuna basınız. Aboneliğinizi iptal ettikten sonra, geçerli faturalandırma döneminin sonuna kadar Netflix aboneliği erişimi hala devam ediyor olacak. Gelecek aydan itibaren ise Netflix kullanmak için tekrar satın alım gerçekleştirmeniz gerekir. 

Peki ya üyelikle beraber profilinizi de tamamen ortadan kaldırmak istiyorsanız ne yapmalısınız? Netflix hesabınızdaki bir profili silmek isterseniz, uygulamanın sağ üst köşesindeki hesap simgesine gidin ve ‘Hesap Yönetimi' seçeneğini seçin. Farklı profil simgeleriniz, sol alt köşede bir kalem simgesiyle belirecektir. Silmek istediğiniz hesabın simgesine tıklayın ve oradan profili düzenleyebileceğiniz hesabı açın.

Burada profilin adını, dilini, simge görüntüsünü ve olgun içerik filtrelerini değiştirme seçeneklerine erişirsiniz. Ek olarak alt kısımda bulunan '' Profili Sil '' seçeneğinden mevcut profilinizi tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Netflix aboneliği hakkında tüm bilmeniz gerekenler şimdilik bunlar.

Eğer ileride bu konu hakkında farklı güncellemeler sunulursa sizleri buradan bilgilendirmeye devam edeceğiz. Bir başka ''Nasıl Yapılır?'' konusunda görüşmek üzere, şimdilik hoşçakalın. Nasıl Yapılır konu önerisi sunmak istiyorsanız aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizlere ulaşmayı unutmayın.

Yorumlar
Tipitip
İptal etmeyi beceremeyen kara kara düşünen beceriksizler icin çok güzel bir haber! Zaten bunu beceremeyen adam Netflix degil internete bile girmesin !
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.