Güncel

Netflix Türkiye fiyatlara zam yaptı!

Dijital video platformu Netflix, Türkiye'deki fiyatlarına zam yaptı. İşte yeni abonelik ücretleri.


Bir süredir dillendirilen iddialar gerçek oldu ve Netflix, Türkiye'deki fiyatlarına zam yaptı. Geçtiğimiz aylarda ABD'deki abonelik ücretlerini artıran dijital video platformu Netflix, şimdi de aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 20 Avrupa ülkesindeki abonelik ücretlerine zam yaptı.

Netflix Türkiye'de fiyatlarını artırdı

Türkiye'deki fiyatlara bakacak olursak daha önce 15.99 TL olan en ucuz aylık abonelik ücretinin 17.99 TL olduğunu görüyoruz. 27.99 TL olan standart abonelik paketinin fiyatı ise 29.99 TL oldu. Daha önce 39.99 TL olan Özel aylık paketinin fiyatı ise 41.99 TL oldu.

Son aylarda artan döviz kurlarına rağmen Türkiye'deki fiyatlarını artırmayan Netflix'in yaptığı bu artışın çok yüksek olmadığını belirtelim. Kaba bir hesapla yüzde 15 ila 20 arasında bir artışın yapıldığını söyleyebiliriz.

Siz fiyat artışının nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.  

Yorumlar
Uhtred Ragnarson
Valla helali hoş olsun, nelere para vermiyoz ki her kuruşuna değiyor bence
Cevapla
vatandaş
paralı, aboneli sitelere hiiiiiiiiiç bulaşmamak lazım...
Cevapla
Eks
Zam degilde zamcik diyebiliriz bu artis icin. Baska bir firma olsaydi (mesela yerli bir firma) tum paketlere aylar once 10'ar tl bindirmisti bile.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.