Güncel

Netflix'in reklam destekli paketi hakkında yeni detay!

Yayın akışı devi Netflix geçtiğimiz günlerde reklam destekli bir paket sunacağını duyurmuştu. İşte şirketin bu paket ile ilgili yeni açıklaması.

Netflix'in reklam destekli paketi hakkında yeni detay!

Netflix'in yakında çıkacak olan reklam destekli katmanı nispeten daha ucuz olacak olsa da bazı dezavatanjlara sahip olacaktı. Örneğin kullanıcılar offline olarak bu paketi kullanamayacak, yani bir şey indiremeyecekler. Ancak şimdi gelen bir açıklamaya göre şirket bu pakette reklamsız programlamayı içerebilir.

Bloomberg'e göre şirket, orijinal filmler sırasında, en azından platformda ilk gösterime girdiklerinde reklam yayınlamayı planlamıyor. Bu da yeni yapımların ve Netflix'e özel içeriklerin izlenimini artırmaya yönelik bir hamle.

Netflix'in reklam destekli paketi hakkında yeni detay!

netflix

Çocuklara yönelik içerik de reklamsız olabilir. Netflix'in ortaklarına orijinal çocuk programları sırasında reklam yayınlamayacağını söylediği bildirildi. Şirketin mevcut sözleşmelerinden bazıları, lisanslı içerik sırasında reklam yayınlamasına da izin vermeyecek. Netflix, çocuklara reklam sunmanın değerinden daha fazla sorun olacağını düşünebilir. 2019'da Google, FTC'nin YouTube'un çocuklardan yasa dışı bir şekilde veri topladığını tespit ettikten sonra Çocukların Çevrimiçi Gizliliğini Koruma Yasası'nı ihlal ettiği için 170 milyon dolar ödemişti.

Bloomberg, Netflix'in hala reklam destekli katmanı için planları üzerinde çalıştığını ve bu bilgilerin net olarak açıklanmadığını da belirtiyor.  Şirketin stratejisi şimdi ile hizmetin sonunda piyasaya sürüldüğü zaman arasında değişiklik olabilir. Bir notta, geliştirici Steve Moser tarafından yakın zamanda bulunan kod, yeni katmanın çevrimdışı görüntüleme desteğini de bırakabileceğini öne sürüyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.