İş görüşmelerinde kartvizit alıp vermek NFC ile artık çok kolay. Sadece NFC uyumlu iki cep telefonunu birbirine yakınlaştırarak kartvizit bilgilerinizi paylaşabileceksiniz. İşe gelirken turnikelerden ayrı bir temassız kartla geçmek yerine NFC uyumlu cep telefonunuzu terminale yakınlaştırarak geçebilirsiniz.

NFC haberleşmesi iki NFC uyumlu cihazın birbirine birkaç santimetre yaklaştırılması ile aktifleştirilir. NFC uygulamaları; ödeme ve toplu taşıma biletleri gibi temassız işlemleri, takvim senkronizasyonu veya elektronik kartvizit gibi basit ve hızlı veri transferini ve dijital içeriklere erişimi kapsamaktadır.

NFC sayesinde bilgi almak, ödeme yapmak, toplu taşımayı kullanmak ve cihazlar arasında veri paylaşımı yapmak artık çok kolay. Tek yapmanız gereken iki NFC uyumlu cihazı birbirine yaklaştırmak.

Günlük hayatımızda kullandığımız pek çok cihaz ileride NFC Teknolojisi ile uyumlu hale getirilerek hayatımızı kolaylaştıracaktır. Bunlardan bazıları: Cep telefonları, turnikeler, otomatlar, parkmetreler, POS’lar, ATM’ler, ofis, ev veya garaj kapıları, kişisel bilgisayarlar, posterler...

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.