Güncel

NFT'lerini yayınlayan ilk otomobil üreticisi o oldu!

Hyundai Motor, topluluk tabanlı NFT'ler yayınlayan ilk otomobil üreticisi oldu!

NFT'lerini yayınlayan ilk otomobil üreticisi o oldu!

Ünlülerin ve şirketlerin çoğunluğa atlaması tarafından yönlendirilen, takas edilemeyen jetonlar (NFT'ler) çılgınlığı kızışırken, Hyundai Motor, otomotiv sektöründe topluluk temelli NFT pazarına giren ilk şirket oldu.

NFT'lerini yayınlayan ilk otomobil üreticisi o oldu!

Hyundai Motor, 17 Nisan'da yaptığı basın açıklamasında, Hyundai Motor'un özellikle otomobil üreticisinin CES 2022'de tanıttığı "Metamobilite Evreni"nin bir parçası olan mobilite çözümlerini temsil eden NFT'leri piyasaya süreceğini söyledi.

Ayrıca otomobil üreticisi, NFT'lerin geliştirilmesine yardımcı olan 'Meta Kongz' NFT markasıyla olan ortaklığını ortaya koyan bir kısa film hazırladı. Film aynı zamanda halkın “hareketlilik rolünü sanal gerçekliğe (VR) genişletecek ve nihayetinde insanların zaman ve mekanda hareketin fiziksel sınırlamalarının üstesinden gelmelerine olanak tanıyacak akıllı cihaz-metaverse bağlantısını” görselleştirmesine yardımcı oluyor.

Filmin vizyona girmesini anmak için şirket, 20 Nisan'da 30 sınırlı sayıda 'Hyundai x Meta Kongz' NFT'sini piyasaya sürecek. Bundan sonra Hyundai Motor, NFT Evrenini genişletmeye devam etmeyi ve gelirleri projenin yönetimine ve topluluk üyelerine yönlendirmeyi planlıyor.

Hyundai x Meta Kongz NFT tasarım örneği. Kaynak: PR Newswire

Toplumla sürekli etkileşim

Şirket 15 Nisan'da, NFT'lerinin varlık değerini yönetmeye devam etmek için NFT Discord ve Twitter kanallarını açtı. Özellikle, Hyundai Motor'un topluluk üyeleriyle etkileşime girmesine ve NFT'lerin varlık değeri hakkında gerçek zamanlı güncellemeler sağlamasına olanak tanıyan resmi NFT web sitesi Mayıs ayında açılacak.

Duyuru hakkında yorum yapan Hyundai Motor'un Küresel Pazarlamadan Sorumlu Başkanı ve Müşteri Deneyimi Bölümü Başkanı Thomas Schemera şunları söyledi:

“Hyundai NFT Evreni, Hyundai marka deneyimini, özellikle MZ nesli ile tamamen yeni bir şekilde genişletecek ve hem gerçek dünyada hem de meta evrende inovasyona olan bağlılığımızı daha da güçlendirecek. Kendi NFT'lerimiz aracılığıyla 'Metamobility'yi tanıtmaktan ve bu yolculuğa 'Meta Kongz' ile başlamaktan son derece heyecanlıyız.”

Bu arada, küresel NFT ticaret hacmi, yıl başından bu yana %200'den fazla büyüyerek ve benimseme eğrisi henüz yeni başladığı için son zamanlarda 58 milyar doları aşarak istikrarlı bir yukarı yönlü seyir izliyor.

NFT'lerin başarısı, büyük ölçüde, alana yayılan popüler markalar ve kişiliklerin yanı sıra, NFT'lerin geleceği konusundaki iyimserliklerini ifade eden çok sayıda kripto para piyasası katılımcısından kaynaklanmaktadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.