Güncel

Nike ile teknoloji birleşince!

Yeni Nike ayakkabılar ile sprocular ölçümlerine bakabilecek...

Nike ile teknoloji birleşince!

2006' da ilk Nike+ üretilmeye başlanmıştı. O dönemden beridir sporcuların ayakkabılarında kullanılan teknoloji, günden güne değişiyor ve büyüyordu. Yeni teknolojiyle birlikte sporcuların saha içinde harcadıkları efor hakkında rakamlarla olcum yapılabilecek, bu rakamlar ve ölçümlerin sporcunun motivasyonuna katkıda bulunacagı kacınılmaz bir gerçektir. Sporcular kullandıkları, teknolojiyle donatılmış ayakkabılarla antrenmanlarını bile eğlenerek, isteyerek geçiriyor.

Bu ayakkabılar nasıl bir teknoloji kullanıyor?

Ayakkabıların içinde bulunan ve sporcuların bilgilerini kablosuz aktaran Nike+Pressure Sensor teknolojisi, edinilen verileri farklı ölçümler yapmak için kullanıyor. Bu şekilde oyuncunun antremanları ve oyun tarzı hakkında bilinmeyen veriler elde edilebiliyor.

1330029978_nikeplushyperdunkherocrop80541-455x301.jpg

İlk üretim ve kullanım ne zaman olacak?

Nike+ teknolojisini içeren ayakkabılar ilk olarak LeBron James tarafından giyilecek ve “Nike+ Hyperdunk+” adını taşıyacak. Bu teknolojiyi içeren ayakkabı modelleri 29 Haziran 2012 tarihinde ABD, İngiltere, Fransa, Almanya ve Çin’de satışa sunulacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.