Nokia, Apple ve Samsung gibi üreticilerden neler istiyoruz? - Page 1

Nokia’dan istenen:
Lumia serisiyle güzel bir çıkış yakaladığı gerçek. Mesela ekran akıcılığı, dokunmatik tepkimesi ve kamerası gibi güzellikleri var Lumia 920’nin. Ancak telefon ağır ve kalın. Tasarımı çoğu kişiye göre sade ve güzel, ama daha ince ve daha hafif olsa, tadından yenmez. Yakında çıkması beklenen yeni amiral gemisi modeli Lumia 928’in, Lumia 920’ye göre daha ince ve hafif olacağı söyleniyor. Bakalım...

Nokia, Apple ve Samsung gibi üreticilerden neler istiyoruz? - Page 2

HTC’den istenen:
Önemli Android telefon üreticilerinden biri de HTC. Ancak bazı HTC modellerinin çalışırken çok fazla ısınması, kullanıcıların canını sıkıyordu. Bu sebeple ısınma probleminin olmadığı modellerin gelmesi isteniyordu, ki an itibarıyla HTC One geldi ve performansıyla göz doldurdu. Adreno 320 GPU’su kullanan cihaz, 4 çekirdekli 1.7GHz değerde Qualcomm işlemciye sahip. HDR özelliğinin de bulunduğu UltraPiksel kamerası da cabası. Devamı gelmeli...

Nokia, Apple ve Samsung gibi üreticilerden neler istiyoruz? - Page 3

Tabii bu firmaların yanında BlackBerry, HTC, ZTE, Huawei gibi firmaların ürettiği telefonlar da bulunuyor. Özellikle ZTE ve Huawei’nin son yıllardaki yükselişi gözlerden kaçmıyor. Her ne kadar Amerika tarafından, “Çin’e bilgi taşıyabilirler” endişesiyle tehlikeli görülseler de... BlackBerry ise, yeni BlackBerry 10 işletim sistemini kullanan ilk telefonu Z10 ile 2013’e güzel bir giriş yaptı. Onların da amacı, arka arkaya gelen ertelemelerin ardından yeni telefonlarla milyonlarca kullanıcıya ulaşabilmek, eldeki 76 milyon kullanıcının üzerine yeni kullanıcılar ekleyebilmek.
Peki, peki... Firmaların bir takım istek ve beklentileri oluyor da, kullanıcıların olmuyor mu? Tabii ki oluyor. Zaten çoğumuz, ihtiyaçlarımızı karşılayacak yönde seçimler yapmıyor muyuz telefon alırken... Ancak yine bazı şeyleri ısrarla istemek gerekiyor, ki belki sonunda sesimize kulak verilir.

Nokia, Apple ve Samsung gibi üreticilerden neler istiyoruz? - Page 4

Samsung’dan istenen:
Şüphesiz Samsung’dan istenen ilk şey, telefonlarında kullanılan malzemenin plastik olmaması. Bu, ucuzluk hissiyatı oluşturduğu gibi, cihazı da dayanıksız gösterebiliyor. Tabii Samsung’a göre bu tip maddeler kullanmak; hem üretim maliyeti, hem de tasarım kolaylığı açısından önemli. Dedik ya, istek sonuçta. Belki ilerde kulak verilir buna. Ancak Galaxy S4’te farklı bir malzeme kullanılmayacağı kesinleşti bile.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.