Güncel

Nokia bu kez satın aldı!

Nokia, Alcatel-Lucent'i 16.6 Milyar dolara satın aldığını resmi duyuruyla açıkladı.

Nokia bu kez satın aldı!

Geçtiğimiz günlerde sizlere Finlandiyalı Nokia’nın haritalandırma servisi "Here"'yi satışa sunup bundan elde edeceği gelirle Alcatel-Lucent firmasına yatırım yapıp yada satın alacağı ile ilgili bilgiler paylaşmıştık. Bu iddia bugün gerçekleşti ve Nokia, Alcatel-Lucent firmasını satın aldı.

Bugün gelen haberler doğrultusunda Nokia, Alcatel-Lucent’i 16.6 milyar dolar teklifle satın aldığı ve anlaşmanın sağlandığı belirtildi. Nokia ve Alcatel-Lucent, 2016 yılının ilk yarısına kadar anlaşmayı tamamen bitirerek, projeler üzerinde çalışmaya başlayacaklar. Bu süreçte anlaşmaya göre yeni oluşumda şirket olarak Nokia’nın simgesini kullanılırken yapılan laboratuvar çalışmalarında Alcatel-Lucent'in adı geçecek.

1429096194_img20150415140551.jpg

Alcatel-Lucent şirketinin kurulumunda 2014 yılında 4.7 milyar euro para harcandı. Yeni yapılanmayla aralarında 5G’ninde bulunduğu gelecek teknolojileri üzerine çalışmalar yapılacak.

Öte yandan Nokia yaptığı açıklamada: 

“Ortaya çıkan birleşik şirket, insanları birbirine bağlayan yeni bir ağın merkezi olacak. Bu şirket, gelişen ve değişen teknolojinin başlangıç noktası olacak” gibi sözlere yer verildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.