Güncel

Nokia fazla mı abartıyor? Dövmeniz size bildirim yapacak!

Nokia'nın patentini yeni aldığı projeye akıl sır ermiyor!

Nokia fazla mı abartıyor? Dövmeniz size bildirim yapacak!

Dünya telefon üreticileri arasında büyük bir paya sahip Nokia son dönemde ürettiği telefonlarla gözleri üzerine toplamaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda MWC 2012'de çıkardığı Nokia 808 Pureview modeli ile hatırlarsanız 41 megapiksellik bir görüntü deneyimi sunuyordu. Kimi analistlere göre bir telefonda bu kadar çözünürlüğün olması çok aşırı abartı ve saçmalık olarak görülüyorsa da, Nokia uzun zamandır adının silik olduğu Akıllı Telefon piyasasında gerilerden hızlıca koşarak diğer markalarla olan yarışında ön kulvarlara gelmeyi başardı.

Nokia'nın bu hırsı hiç dinmeyecek gibi duruyor. Yeni projeler ve yeni telefonların duyurularının ard arda gelmesi bunların da birer işareti diyebiliriz. Yeni bir proje ile Nokia'nın gerçekten abartıyor diyebiliceğimiz bir patentle geliyor.

1332326950_nokia-tattoo-455x293.jpg

Bu projede Nokia'nın hedefi kullanıcılarına özel istenildiği takdirde kollarına bir dövme yapılacak. Bu dövme ile birlikte kullanıcıların telefonlarına gelecek olan çağrı vb bildirimlerin kimden geldiklerini görebilecekler. Nokia'nın ar-ge bölümündeki mühendisler tarafından üretilen mürekkebin deriye atılmasıyla birlikte çağrıları manyetik aracılar sayesinde size hissedilir bir dürtü ile hissettirilecek.

DipNot: İnternette duyulan bilgilerin henüz netlik kazanmadığını ve yeni projeye ait kesin bir görsel yayınlanmadığını hatırlatalım.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.