Güncel

Nokia, Lumia kameralarının baş mühendisini Apple'a kaptırdı

Ari Partinen Nokia'da artık yok!

Nokia, Lumia kameralarının baş mühendisini Apple'a kaptırdı

Finlandiya menşeili dünyanın en büyük telefon üreticileri listesinin bir zamanlar en başında yer alan Nokia'nın şuan ki telefonlarında kullandığı Pureview  kamera teknolojisini bilmeyeniniz yoktur sanırım. Şuan Nokia Lumia cihazlarında kullanılan kameranın bu kadar gelişmesinde ki en büyük rol şüphesiz, kamera  bölümünün baş mühendisi Ari Partinen'in idi. Ve artık Ari Partinen Nokia'da olmayacak!

1399740597_img20140510173237.jpg

Nokia 808 pureview'in yaratıcısı olan ve 2007'den beri bu görevli üstlenen Ari Partinen, bugün Twitter hesabından Apple'a transfer olduğunu duyurdu. Apple firmasının geçtiğimiz günlerde kamera anlamında bir takım çalışma içerisine girdiğini ve çalışma aşamasında bir kamera patenti almak üzere olduğunu duymuşsunuzdur. İşte bu çalışmaların yaşandığı aşamada şirketin sektörün en önemli isimlerinden birisini bünyesine katması haliyle büyük ses getirdi.

Tabii ki haliyle iPhone 6'nın kamerasında büyük bir değişiklik olacak mı sorularını da beraberinde getirdi. Ancak şuan Ari Partinen'in katılmasıyla birlikte iPhone 6'nın kamerasında farklı bir değişiklik olacağını sanmıyorum ve beklemekte yanlış olur diye düşünüyorum. Ari Partinen'in iPhone kameralarına vereceği katkıyı muhtemelen bir sonraki iPhone modelinde görme şansımız olacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.