Nvidia konsolları bitirecek yeni teknolojisini tanıttı! PlayStation'a elveda deyin!

NVIDIA'nın yeni teknolojisi, bulut oyunlarında akıcılığı artırıyor. Peki bu teknolojiye kimler nasıl erişebilecek?

Nvidia konsolları bitirecek yeni teknolojisini tanıttı! PlayStation'a elveda deyin!

NVIDIA'nın oyun akış deneyimini iyileştirmek amacıyla geliştirdiği Cloud G-SYNC teknolojisi, GeForce NOW kullanıcılarına sunuldu. Bu yeni özellik, GeForce NOW RTX 4080 SuperPOD örneklerinde Ultimate abonelik seviyesi için özel olarak tasarlandı. Cloud G-SYNC, bulut oyun akışlarını ekran yenileme hızlarıyla senkronize ederek, ekran yırtılması ve takılmaları azaltıyor ve böylece daha akıcı bir oyun deneyimi sağlıyor. Ayrıca, bulut oyunlarında gecikmeyi azaltmak için Reflex teknolojisini de bünyesinde barındırıyor.

Cloud G-SYNC'den faydalanabilmek için kullanıcıların, Nvidia G-SYNC, AMD FreeSync veya Apple'ın ProMotion gibi değişken yenileme hızı (VRR) teknolojisini destekleyen ve 60Hz'den yüksek yenileme hızına sahip ekranlara ihtiyacı var. Önemli bir not olarak, bu özellik yalnızca yerel GeForce NOW uygulamaları aracılığıyla kullanılabiliyor ve tarayıcı, mobil veya TV istemcileri için geçerli değil.

Nvidia konsolları bitirecek yeni teknolojisini tanıttı! PlayStation'a elveda deyin!

Windows sistemler için, NVIDIA'nın Turing mimarisine dayalı grafik kartlarına (GTX 16 veya RTX 20 serileri) sahip olmak gerekiyor ve Intel veya AMD GPU'ları bu destek dışında bırakılıyor. macOS sürümünde ise tüm Apple Silikon modelleri ve belirli Intel tabanlı Mac modelleri destekleniyor. Bu modeller arasında özel MacBook Pro, MacBook Air, iMac ve Mac Pro konfigürasyonları yer alıyor.

Sisteminizde GeForce bulunduruyorsa, Cloud G-SYNC'i desteklemek için en az R545 sürücü sürümüne sahip olmanız gerektiğini unutmamak önemli. Ancak NVIDIA, Windows'ta bu özelliğin çoklu monitörlerle kullanılmadığını açıkça belirtiyor. Cloud G-SYNC'in tanıtımıyla birlikte, NVIDIA ayrıca GeForce NOW bulut oyun günü geçişini de piyasaya sürdü. Bu geçiş, 6 veya 8 saatlik oyun süresi sunan Priority ve Ultimate versiyonlarıyla, sırasıyla 3.99$ ve 7.99$ fiyat etiketlerine sahip. Bu geçişler, kullanıcıların bilgisayarlarından geçici olarak uzaklaştıkları zamanlar veya bulut oyun seçeneklerini keşfetmek istediklerinde ideal çözümler sunuyor.