Güncel

O evi 3 Bitcoin karşılığında satın aldı!

Portekiz'deki ev, tarihi bir kripto satışında 3 Bitcoin'e satıldı! Bu anlaşma ile emlak sektörü bir ilki görmüş oldu.

O evi 3 Bitcoin karşılığında satın aldı!

Kripto para birimlerinin kullanımının popülaritesi arttıkça, artan sayıda insan gayrimenkul almak ve satmak için dijital varlıklara başvuruyor.

5 Mayıs'ta Portekiz, Braga'daki bir mülkün yalnızca Bitcoin (BTC) bazında satıldığı ve avroya dönüştürülmediği bildirildi. Bu anlaşma ile emlak sektörü bir ilki görmüş oldu.

O evi 3 Bitcoin karşılığında satın aldı!

Portekiz'deki T3 dairesi, yaklaşık 110 bin avroya eşdeğer olan üç Bitcoin karşılığında satın alındı. Apartmanın tapusunun imzalanmasına tanıklar, emlak işi Zome, hukuk firması Antas da Cunha Ecija, Noterler Başkanı ve Crypto Valley İsviçre'den diğer ortakların temsilcileriydi. 

Zome, bir Facebook gönderisinde gelişmeyi duyurdu ve Web3 teknolojisi ve kripto para biriminin benimsenmesi söz konusu olduğunda firmanın “ön saflarda” olduğunu şu sözlerle vurguladı:

“Bu tapu tarihi bir dönüm noktasını temsil ediyor, dijital bir varlığın herhangi bir Euro'ya çevrilmeden fiziksel bir varlığa, bir eve transferini temsil ediyor. Gayrimenkulde yeni bir olası iş dünyasının bugün açıldığına inanıyoruz!”

Web3 girişimleri büyüme ve değer yaratma sağlar

Zome'un baş teknoloji sorumlusu Carlos Santos, anlaşmanın şirkete yeni fırsatlar sağlayacağını düşünüyor. Antas da Cunha Ecija'nın avukatı Nuno da Silva Vieira'ya göre, anlaşma Portekiz'de “büyüme ve değer yaratma için büyük bir fırsat” olma potansiyeline sahip. 

Web3 ile ilgili diğer girişimler şu anda Zome tarafından oluşturulmakta ve şirketin blog gönderisinin sonucuna göre "çok yakında" sunulacaktır. 

Geçen aya kadar, kripto para birimleri ile gayrimenkul satın almak, alıcının önce kripto para birimini avroya çevirmesini gerektiriyordu. Ancak o zamandan beri, Portekiz Noterler Düzeni, tamamen dijital varlıklar aracılığıyla yürütülen gayrimenkul işlemleri için tapuların oluşturulması için açık yönergeler geliştirdi.

Senet kaydedildiği zaman ile senet sözleşmesinin imzalandığı zaman arasındaki ve ayrıca iki belgenin tarihleri ​​arasındaki kripto değerlerinin karşılaştırılması, işlemin 200.000'den fazla ise işlemin yasal olup olmadığını değerlendirmek için gerekli olacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.