Güncel

O ilçe için tamamen yıkım kararı verildi! Süreç ne zaman başlayacak?

Gaziantep valisi Osman Bilgin, Nurdağı ilçesi için tamamen yıkım ve yeniden inşa kararı verildi! İşte ayrıntılar...

O ilçe için tamamen yıkım kararı verildi! Süreç ne zaman başlayacak?

Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz illerinde hissedilen Kahramanmaraş merkezli depremlerde Türkiye’nin bu bölgede yer alan birçok ili hasar büyük oranda gördü. Çevrecilik ve Şehircilik Bakanlığı, depremden sonra hızlı bir şekilde çalışmalarına başladı. Gaziantep de her iki büyük deprem ve artçı sarsıntılarla hasar gören iller arasında yer alıyor. Gaziantep valisi, depremde hasar gören Nurdağı ilçesinin tamamen yıkılacağını ve ve yeniden inşa edileceğini açıkladı.

Gaziantep, Kahramanmaraş’ın güneyinde komşu ili olarak yer alıyor. Bu nedenle Gaziantep, her iki büyük depremde ve ek olarak artçı sarsıntılarda da hasar gördü. Sonuç olarak ilçelerde değişkenliğe oranla yıkımlar meydana geldi.

Gaziantep’in Nurdağı ilçesi, en büyük hasarı alan yerler arasında bulunuyor. Onarım ve güçlendirme faaliyetlerinin yetersiz olmasından dolayı Gaziantep valisi Osman Bilgin, ilçelerden Nurdağı ile birlikte ilk kararı aldıklarını açıkladı.

Valinin açıkladığı bu karara göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile aldıkları ortak kararla Gaziantep Nurdağı’nın yüzde yüzü tamamen yıkılacak ve ilçe baştan başa yeniden inşa edilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.