Güncel

O isim FTX'te 9 milyon dolar değerinde kripto para kaybettiğini itiraf etti!

Kevin O'Leary, FTX'te kriptoda 9 milyon dolar kaybettikten sonra "sıfırda" olduğunu söyledi!

O isim FTX'te 9 milyon dolar değerinde kripto para kaybettiğini itiraf etti!

“Shark Tank” adlı televizyon programının yıldızı Kevin O'Leary, FTX kripto para borsasına olan ilgisinin kendisine milyonlarca dolara mal olduğunu açıkladı.

O isim FTX'te 9 milyon dolar değerinde kripto para kaybettiğini itiraf etti!

8 Aralık'ta CNBC'den Squawk Box'a konuşan O'Leary, borsanın sonuçlarını tartışırken para kaybettiğini söylemenin "yetersiz bir ifade" olacağını söyledi. Bununla birlikte, O'Leary'ye, bazı kişilerin hileli olarak adlandırdığı, şu anda iflas etmiş kripto para birimi değişimi için ücretli bir avukat olarak hizmet etmesi için FTX tarafından 15 milyon dolar ödendi.

O'Leary ayrıca bir milyon doların üzerinde değerinde FTX öz sermayesine sahip olduğunu ve bunun iflas koruması için başvuru süreci nedeniyle artık değersiz olduğunu söyledi. O'Leary'ye göre, 4 milyon dolardan biraz fazla olan kalan fonların vergiler ve acentelik maliyetleri tarafından yutulduğu tahmin ediliyor.

“Kriptoya yaklaşık 9,7 milyon dolar yatırdım. Sanırım kaybettiğim şey buydu. Hepsi sıfır. Bilmiyorum çünkü hesabım birkaç hafta önce hurdaya çıkarıldı. Tüm veriler, tüm madeni paralar, her şey. İyi bir yatırım değildi. Sonra öz sermayeye yatırdığım parayı da kaybettim, onlar da sıfır”

O isim FTX'te 9 milyon dolar değerinde kripto para kaybettiğini itiraf etti! - Resim : 1

O'Leary'nin FTX ile durum tespiti

FTX yatırımcıları, borsa elçilerinin kripto para birimi şirketini onaylamadan önce daha fazla araştırma yapması ve daha dikkatli olması gerektiğini iddia ederek O'Leary ve aralarında Tom Brady ve Larry David'in de bulunduğu diğer birçok ünlüye karşı  dava açtı.

Kanadalı yatırımcı, CNBC'nin “Squawk Box” programının sunucuları tarafından, Kanadalı yatırımcının FTX'e yatırım yapmak ve FTX'i desteklemekle bağlantılı tehlikeleri yeterince inceleme konusundaki yetersizliği hakkında sorgulandı. O'Leary, "grup düşüncesinin" kurbanı olduğunu kabul etti. Yatırım ortaklarından hiçbirinin mali kayıp yaşamadığını söyledi.

O'Leary, FTX'i Twitter'da ve diğer çevrimiçi platformlarda  tanıtmak için yoğun çaba sarf etti ve çeşitli soruşturmalara konu olan şirketin kötü şöhretli kurucusu Sam Bankman-Fried (SBF) ile yakın ilişkisini vurguladı.

Özellikle O'Leary, FTX'i tanıtmaya başladığında, kripto para borsasının uyumluluk süreçlerinin onu buna yatırım yapmaya sevk ettiğini söyledi.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.