Güncel

O telekomünikasyon şirketi, çekim gücünü artırmak için SpaceX ile anlaştı!

Dünyaca ünlü telekomünikasyon şirketi T-mobile, cep telefonu bağlantısını her yere taşımak için SpaceX ile iş ortaklığı kuruyor!

O telekomünikasyon şirketi, çekim gücünü artırmak için SpaceX ile anlaştı!

T-Mobile, ABD'yi kablosuz hizmetle kapsamak için SpaceX'in uydularını arıyor. 25 Ağustos Perşembe günü, Texas Starbase'deki canlı bir etkinlik sırasında, T-Mobile CEO'su ve Başkanı Mike Sievert ve SpaceX Baş Mühendisi Elon Musk, "yukarıdaki ve ötesindeki kapsamı" açıkladı.

O telekomünikasyon şirketi, çekim gücünü artırmak için SpaceX ile anlaştı!

Dünyaca ünlü telekomünikasyon şirketi T-mobile, cep telefonu bağlantısını her yere taşımak için SpaceX ile iş ortaklığı kuruyor! Bu plan özünde, SpaceX'in Dünya yörüngesindeki Starlink uydularını kullanarak cep telefonu bağlantısını her yere getirecek. İki CEO'ya göre, daha önce erişilemeyen yerler artık T-Mobile'ın hizmetlerine erişebilecek.    

Hizmet, muhtemelen Starlink V2 uydularının piyasaya sürülmesiyle aynı zamana denk gelen bu yılın sonuna kadar belirli alanlarda bir beta aşamasında SpaceX aracılığıyla sunulacak. Ayrıca beta, metin mesajlarıyla (SMS, MMS ve bazı mesajlaşma uygulamaları) sınırlı olacak ve ses ve veriler daha sonraki bir aşamada gelecek.

O telekomünikasyon şirketi, çekim gücünü artırmak için SpaceX ile anlaştı! - Resim : 1

Yukarıda ve ötesinde

Canlı etkinlik sırasında, kendi şirketlerinin önde gelen iki adamı, Sievert'in müşteri bağlantısı ve rekabete odaklanmasıyla çığır açan bu ortak çabayı şu sözlerle övdü;

“Müşterileri bağlı tutmanın ne anlama geldiği konusunda her zaman farklı düşündük ve bu nedenle, müşterilerin daha önce gördüğü her şeyin ötesinde kapsama alanı sunmak için en iyilerle çalışıyoruz. Bu, çığır açan bir ittifak olmanın ötesinde, müşterileri daha da birbirine bağlayacak ve rakipleri korkutacak tamamen yeni bir şey yaratmak için eski iş yapma yöntemlerine meydan okuyan, sektörü sarsan iki yenilikçiyi temsil ediyor.”

Musk, işbirliğinin özünü şöyle özetledi:

"Bununla ilgili önemli olan şey, dünyanın hiçbir yerinde cep telefonunuz için ölü bölge olmadığı anlamına geliyor. Bunu T-Mobile ile yapmaktan inanılmaz heyecan duyuyoruz.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.