Güncel

O ülke de Bitcoin ticaretine başladı!

Kripto talebi arttıkça Hong Kong'da Bitcoin ticaretine başladı!

O ülke de Bitcoin ticaretine başladı!

Değeri yaklaşık 340 milyar dolar olan küresel bir elektronik broker olan Interactive Brokers, Hong Kong'da  kripto para ticaretinin başladığını duyurdu.

O ülke de Bitcoin ticaretine başladı!

Komisyoncu 13 Şubat'ta yaptığı basın açıklamasında,  yeni ürünün Interactive Brokers Hong Kong'un profesyonel yatırımcı müşterilerinin Bitcoin ( BTC ) ve Ethereum ( ETH ) ile birlikte diğer varlık sınıflarını birleşik bir müşteri deneyimi aracılığıyla alıp satmalarına olanak tanıdığını söyledi.

Kripto para birimi ve diğer varlık sınıflarının ticaretinin, daha önce yatırımcıların farklı broker ve borsalardan birden fazla ticaret platformu kullanmasını gerektirdiğini belirtmekte fayda var. Ancak, Interactive Brokers'ın müşterileri artık tek bir platformdan işlem yapabilir.

Uygun müşteriler, Hong Kong'da ikamet eden 40 milyon HKD'nin (5 milyon $) üzerinde yatırım yapılabilir varlıklarda veya kurumlarda 8 milyon HKD'ye (1 milyon $) sahip olmalıdır. Yatırımcılar, aylık hacme bağlı olarak işlem değerinin %0,20 - %0,30'u oranında, sipariş başına minimum 2,25 ABD Doları tutarında komisyona maruz kalacaklar ve ek spread veya kâr marjı olmayacak.

Kripto ticaretine artan talep

Interactive Brokers'ta APAC başkanı David Friedland, yeni ürünün Hong Kong'da kripto para birimleri için artan talebi artırdığına dikkat çekti. Friedland'a göre:

“Dijital varlıklara yönelik yatırımcı talebi Hong Kong'da ve dünya çapında artmaya devam ediyor ve bu önemli pazardaki müşterilerin ticaret hedeflerine ulaşmak için kripto para birimini tanıtmaktan memnuniyet duyuyoruz. Uygun müşteriler, düşük maliyetlerimizden ve diğer birçok küresel ürünle birlikte tek bir birleşik platformdan kripto ticareti yapma yeteneğimizden yararlanacak.”

Başka bir yerde, BC Group ve OSL CEO'su Hugh Madden, şirketin uzmanlığını dijital varlık alanına getirme konusundaki heyecanını dile getirdi.

Düzenlenmiş dijital varlık ticaret hizmetlerinin başlatılmasının, dijital varlık piyasasında dönüştürücü bir sürecin başlangıcı olduğuna inanıyor ve büyümeyi hızlandıracak ve pazar payını artıracak ek pazar ittifaklarının ortaya çıkmasını bekliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.