Güncel

O ülke kripto para satın alımlarını artırdı!

ABD'li yatırımcıların %40'ı, değişken pazarın ortasında daha fazla kripto satın alıyor!

O ülke kripto para satın alımlarını artırdı!

Kripto para piyasası düşüş ve yükseliş trendleri arasında geçiş yapmaya devam ederken, oynaklığının ABD'de dijital varlık satın almaya devam eden pek çok yatırımcıyı etkilemediği görülüyor.

O ülke kripto para satın alımlarını artırdı!

The Balance tarafından 4 Ağustos'ta yayınlanan bir ankete göre, yeni araştırmalar, Amerikalı yatırımcıların %39'unun, gelişmekte olan finansal durum daha belirsiz hale geldikçe yatırım yapmak ve servetlerini korumak için yeni yollar ararken daha da fazla kripto satın aldığını gösteriyor.

O ülke kripto para satın alımlarını artırdı! - Resim : 1

Anket katılımcılarının yatırım tercihleri. Kaynak: Denge

Diğer yatırım seçenekleri

Anket katılımcılarının %41'i piyasa belirsizliğinin etkisi altında hisse senetlerine daha fazla yatırım yaptıklarını söylerken, yaklaşık üçte biri sırasıyla hem borsada işlem gören fonlara ( ETF'ler ) hem de endeks fonlarına daha fazla yatırım yaptığını söyledi.

Aynı zamanda, yatırımcıların %34'ü şu anda yatırım alışkanlıklarında herhangi bir değişiklik olmadığını bildirdi. Ankete katılan yatırımcıların dörtte birinden biraz fazlası daha az yatırım yaptığını kabul etti. Spesifik olarak, yatırımcıların yaklaşık %20'si yapılan ankette kriptoya daha az yatırım yaptıklarını söyledi.

Ayrıca, NFT'nin benimsenmesinin mevcut durumuyla ilgili bir araştırmanın, kripto meraklılarının %30'undan fazlasının, asla takas edilemez token ( NFT'ler ) satın almayacaklarını belirttiğini ortaya koyduğunu söylemekte fayda var.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

NFT
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.