Güncel

O ülkede ebeveynlerin %60'ı okulların kripto öğretmesi gerektiğini söylüyor!

Yapılan anket sonuçlarına göre, ABD'li ebeveynlerin %60'ından fazlası okulların kripto öğretmesi gerektiğini söylüyor!

O ülkede ebeveynlerin %60'ı okulların kripto öğretmesi gerektiğini söylüyor!

Bir ankete katılan ebeveynlerin yarısından fazlası, çocuklarının ABD okullarında blok zinciri ve kripto para birimleri okuyarak “ekonomimizin geleceği hakkında bilgi edinmeleri” gerektiğini söyledi.

O ülkede ebeveynlerin %60'ı okulların kripto öğretmesi gerektiğini söylüyor!

Çevrimiçi eğitim platformu Study.com tarafından yürütülen ankete göre, özellikle 884 Amerikalı ebeveyn ve 210 Amerikalı üniversite mezunu, sırasıyla %64 ve %67'sinin kripto para birimlerinin gerekli eğitimin bir parçası olması gerektiği konusunda hemfikir olduğunu gösterdi.

O ülkede ebeveynlerin %60'ı okulların kripto öğretmesi gerektiğini söylüyor! - Resim : 1

Ankete katılmalarına izin verilmeden önce, ebeveynler ve üniversite mezunları, kripto para birimi, blok zinciri teknolojisi, değiştirilemez token  (NFT'ler) ve metaverse hakkında yeterli bir kavrayışa sahip olduklarından emin olmak için kontrol edildi. Bu bilgiye sahip olmayanlar katılımdan çıkarıldı. 

Bununla birlikte, blok zinciri, meta veri tabanı ve NFT'ler konusunda iki grup arasında bir anlaşmazlık vardı ve katılımcıların sadece kabaca %40'ı bu konuların müfredatta öğretilmesi gerektiğine inanıyordu.

Anketin bulguları, halihazırda kripto para birimine yatırım yapmış olan ebeveynlerin ve üniversite mezunlarının, çocuklarının eğitimine maddi katkıda bulunmaya daha meyilli olduğunu gösteriyor.

HODL kripto kullanan ebeveynlerin dörtte üçünden fazlası  ortalama 766 $ katkı sağlıyor. Buna karşılık, kripto para birimlerine yatırım yapan mezunların dörtte üçünden fazlası eğitim için ortalama 1.086 dolar harcıyor.

Son olarak, anket bulgularına göre, her iki grup da “ekonomimizin geleceği” ve yatırım tutumunu teşvik etmenin, varlıkları çeşitlendirmenin ve yeni olasılıklar yaratmanın yolları hakkında eğitimin şart olduğunu söyledi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.